У Чугуєві трьом художникам вручили премії імені Іллі Рєпіна.

2 Серпня 2018

На Харківщині вручили премії імені Іллі Рєпіна. Церемонія пройшла у художньо-меморіальному музеї, що у Чугуєві. Визнання отримали троє художників у трьох номінаціях.

Художник Василь Перевальський отримав премію Іллі Репіна у номінації «графіка». Кожна картина  ілюструє відому народну українську пісню.

Василь Перевальський, лауреат премії у номінації «графіка»

Цю роботу я виконав у 1968 році. І через 50 років мені за неї дали премію. Я щасливий.

А от картини художника Юрія Вінтаєва, що отримали премію у номінації «живопис», написані в Криму. Там митець працював над своїми шедеврами до того часу, поки півострів не анексували.

Юрій Вінтаєв, лауреат премії у номінації «живопис»

В основном писали с натуры, работали от души. Это кусочек души, маленький кусочек того, что было сделано когда-то.

Привітати переможців прибув заступник голови облдержадміністрації Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічєв, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Дуже серйозною популярністю вона користується у професіоналів. Тут вже беруть участь не молоді, а досвідчені художники, народні художники, заслужені художники, які виставляють свої роботи. Наступного року Харківщина святкуватиме ювілей Рєпіна, тому, звичайно, ми плануємо і формат цієї премії.

Премія Іллі Рєпіна була заснована ще у шістдесятих роках минулого століття і є щорічною. В цьому році за неї змагалися п’ятнадцять художників із різних регіонів України. Переможців обирали у трьох номінаціях.

Віктор Ковтун, голова журі 

3 претенденти було на розділ “мистецтвознавство”, шість на розділ “графіка” і шість на “живопис”.  Перша умова премії Рєпіна – класичне, реалістичне мистецтво.

Окрім визнання лауреати премії отримали і грошову винагороду. Кожний – по 18 тисяч гривень.

Юлія Котелевська. Дмитро Поздняков.