У Башкірівці відбулися навчання бригад територіальної оборони

21 Жовтня 2019

Знешкоджували міни та вражали ціль з автомата Калашникова – на полігоні в Башкірівці пройшли навчання бригад територіальної оборони.

У землі захована протипіхотна міна. Завдання військових – знайти та знешкодити вибуховий пристрій. Рухи саперів обережні. Всі дії виконують неквапливо.

Вибухнувши, міна здатна вразити ціль на відстані 40 метрів. Окремі уламки розлітаються на 200 метрів.

Євген Голтвянський, старший сапер

Ця міна виплигує на висоту до метру з землі. Якщо зірвати електропідрив або якщо, у нас це заборонено, а в країні агресора не заборонено. Вони можуть ставити отаку от розтяжку зірвати, то міна вибухне.

Ця міна – лише муляж. Встановлення та знешкодження мінно-вибухових загороджень – лише одне із завдань, яке сьогодні на військовому полігоні виконують резервісти у рамках єдиного стрілецького дня.

На іншій локації з тактико-спеціальної підготовки Ірина з позивним «Мишка» вправляється з автоматом. Ще з юного віку мріяла займатись військовою справою, але до кадетського корпус батьки не пустили. Лише у 17-му році мала змогу взяти зброю до рук.

Ірина Власенко, резервістка 120-го батальйону 

Я з 17-му року в батальйоні. Спочатку це була рота охорона військомату. Потім вже перевели в батальйон. Я свого часу, в 18-му році хотіла підписати контракт. Я була у частині «у старичах», проходила військову підготовку.

Зі зброєю, розповідають військові, треба поводити себе так, наче вона заряджена, не залежачи від того, є там патрони чи ні.

Одна із вправ – вогонь зі стрілецької зброї з бінокулярним прицілюванням. Треба вразити мішень на відстані 30 метрів.

Ігор Козлов, інструктор з вогневої підготовки

Упражнение состоит из 2 частей. Сначала они стоят фронтально по отношению к мишени и поражают мишень перед собой. Вторая часть – они стоят на 90 градусов к мишени и с разворотом поражают мишень. 10 выстрелов пробных, 10 выстрелов контрольных – для каждого.

Тут пахне порохом, деінде на землі натикаєшся на пусті гільзи. З положення лежачи стріляють з автомата Калашникова.

Андрій Шевченко, командир батальйону територіальної оборони

На це дається 10 пострілів, 4 магазини знаряджені 10 патронами. І за кожний підхід – 10 пострілів він повинен вразити якнайменше 3 мішені. Вправи виконуються на залік, вправи виконуються на час.

Свої навики відпрацювали більше 150 резервістів.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.