У Апеляційному суді склали присягу працівники Служби судової охорони

29 листопадаа 2019

Сьогодні у Харківському Апеляційному суді склали присягу працівники Служби судової охорони. Служба була створена нещодавно, і вже гідно зарекомендувала себе. Детальніше, далі в сюжеті.

Служба судової охорони була створена у квітні цього року.

Антоніна Колтунова, голова Харківського Апеляційного суду

Суди чекали створення цієї служби від 2015 року. Фактично протягом п’яти років більшість судів України була без охорони. Ми чекали цієї події, і чекаємо, що буде у нас охорона, будуть створені безпечні умови праці в судах.

На території Харківської області служба була створена лише три місяці тому, а безпосередньо охоронці працюють близько тижня.

Андрій Марущенко, начальник територіального управління Служби судової охорони

Першу судову установу ми прийняли 21 листопада, практично за 2 дні служби ми попередили пронос на територію Апеляційного суду області 8 одиниць травматичної зброї та 1 одиницю холодної зброї. Ми не охороняємо лише суддів, в першу чергу, наше призначення – забезпечення безпеки всіх, хто звернувся за правовою допомогою до судової установи, тобто всіх громадян України. Їх безпека на території судової установи – наше головне завдання.

Сьогодні близько вісімдесяти працівників склали присягу. Перед цим вони пройшли тритижневий курс спецпідготовки. Серед тих, хто охоронятиме спокій суддів і громадян – як кремезні чоловіки, так і тендітні дівчата.

Ірина цього року закінчила Національний юридичний університет, дізналась про конкурс до Служби судової охорони і вирішила спробувати свої сили.

Ірина Кондращенко, контролер комендантського взводу Служби судової охорони      

Це для мене близько, і взагалі, я з дитинства мрію служити, і мені подобається юридична справа, вирішила прийти на конкурс.  Треба спробувати себе у різних справах, бути просто юристом це для мене трошки обмеження, я хочу в майбутньому отримати офіцерське звання, просуватися по кар’єрних сходах далі

Відсьогодні у Службі судової охорони на Харківщині працюватимуть вже понад 120 осіб.

Пане капітан, четвертий взвод до присяги приведений, пане капітан, комбатський взвод до присяги приведений.

– Стати до строю.

– Слухаюсь.

Ті, хто сьогодні склав присягу, увійшли до складу першого підрозділу Служби судової охорони, і через декілька тижнів приймуть під охорону суди у Харкові.

-Вітаю особовий склад підрозділу охорони комендантського взводу з прийняттям присяги Служби судової охорони.

– Слава Україні

– Слава, слава, слава.

До кінця цього року під охорону візьмуть 12 судових установ, а наступного року решту судів у Харкові та області.

Оксана Кириченко, Віктор Сєріков