Тисяча триста призовників з Харківщини поповнять лави Збройних Сил України

9 Жовтня 2019

Тисяча триста призовників з Харківської області цієї осені поповнять лави Збройних Сил України. Перші службовці  вже відправились на службу зі збірного пункту Харківського обласного військкомату.

Відсьогодні розпочалась відправка призовників до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань.

Юрій Калгушкін, обласний військовий комісар

45% від загальної кількості будуть відправлені до частин Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України і Державної спеціальної служби транспорту і 55% – до частин Збройних Сил України. Близько 20% призовників будуть проходити строкову військову службу територіально, тобто в частинах Нацгвардії України і Харківському прикордонному загоні.

Військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в зоні операції Об’єднаних сил не залучатимуть. Вони проходитимуть службу в місцях постійної дислокації військових частин. Цього тижня мають намір відправити більше 200 чоловіків. Молоді хлопці від 20 до 27 років вперше стануть до лав військових.

Станіслав Олександров, призовник

Налаштований, хочется. Я считаю, что каждый мужчина должен пройти это.

Артем Горбик, призовник

Я хотів з 18 років піти у армію. Але так склалося, що я пішов до університету, а після університету пішов служити по своїй ініціативі.  Жду службы, хочу служить, служите все.

На плацу їх проводжають друзі та рідні. Тетяна слідкує за своїм сином Дмитром. Говорить, він мужній та сильний духом хлопець. У свої 24 роки вже отримав освіту та встиг попрацювати. Тож жінка пишається таким сином.

Тетяна Пеленихіна, мати призовника

Он изъявил желание сам пойти. У него была отсрочка, а теперь он пошел сам. Потому я очень довольна, что изъявил желание и будет служить.

До якого роду військ потрапить той чи інший призовник велике значення відіграють фізичні дані, психологічна підготовка призовника, тощо. Наприклад, до десантно-штурмових військ відібрали вже шістьох чоловіків. Всього мають взяти 15 військових.

Павло Ходан, інструктор навчального взводу

Вибираємо толкових хлопців. Нам потрібно, щоб були здорові, мужні. Там і здійснення прижків, там і тактика, і стрільба.

Психологічна підготовка у війську, розповідає Павло, має бути на найвищому рівні.

Павло Ходан, інструктор навчального взводу (навчальний центр ДШВ м. Житомир

Боєць має знати повністю озброєння, техніку, тактику вогневу – всі повністю складові військової служби. Для того, щоб війн міг розвиватися в подальшому. У подальшому, якщо він приходе на строкову службу він проходить ту строкову службу, йому починає подобатись. Він уже підписує контракт. Коли він підписує контракт, він вже не буде стояти на посаді солдатській. По-любому його будуть ставити на посаду сержантську, він офіцером може піти поступити.

Всі призовники, незалежно від того, чи надійшла їм повістка, чи ні, протягом 10 днів мають з’явитись до військових комісаріатів. Потім медична комісія встановлює чи придатна людина до служби в армії.

Олександр Кисляк, майор медичної служби

Ми стикаємося з тим, що в нас дуже велика кількість міських хлопців, вони мають купу таких спеціалізованих захворювань, пов’язаних з цивілізацією. Як-то говорять, «хвороби цивілізації». Основні хвороби – це хвороби опорно-рухового апарату. Дуже великий відсоток хлопців зі сколіозом.

А ще – з захворюваннями шлунково-кишкового тракту та вадами зору. Проблему складають і психологічні захворювання, розповідають медики.

Олександр Кисляк, майор медичної служби

У даний час я бачу, є прогрес. Становиться популярним так званий ЗОЖ. Я бачу, що хлопці починають приходити на спортивні майданчики і не тільки за пляшкою пива, а багато хлопців займається фізичною культурою.

Відправка призовників продовжиться до грудня.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.