ЦНАПИ є в усіх районах Харківської області

22 листопадаа 2018

В усіх районах Харківської області є Центри надання адміністративних послуг – установи, які відкриття для зручності та прозорості оформлення документів та довідок.

Реєстрація онлайн, електронна черга, видача важливих довідок за декілька хвилин та відсутність корупції – все це Центри з надання адміністративних послуг. Такі досягнення стали спільною роботою обласної влади та міжнародних партнерів. Мережа ЦНАПів на сьогодні зростає – відкриття відремонтованого Ізюмського міського ЦНАПу відбудеться вже за місяць. Також невдовзі запрацює ЦНАП Старосалтівської об’єднаної громади. Центр надання адміністративних послуг Мереф’янської ОТГ відкриють наприкінці наступного року. У Вовчанську такий заклад  з’явиться  також протягом наступного року.  Майже у всіх ЦНАПах  можна оформити айді-картку – це паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон. Особливо про це нагадують тим, кому виповнилося 14 років.

Надія Кривицька, перший заст. директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону 

Необхідність у місячний термін, після досягнення чотирнадцятирічного віку звернутися або до територіального підрозділу державної міграційної служби, або до ЦНАПу, який розташований і забезпечує послугу з видачі айді-карток. Для 14-ти річних ця послуга безкоштовна.

Саме ЦНАПи стали рішучим важелем у боротьбі з корупцією при отриманні важливих документів українцями. Звичайна довідка про склад родини відтепер не займатиме багато часу, говорять чиновники. Харківська область демонструє потужну співпрацю в прозорості роботи адмінцентрів  з міжнародними донорами.

Надія Кривицька, перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону

Голова обласної державної адміністрації  Юлія Олександрівна Світлична сьогодні знаходиться на форумі у Римі міжнародної організації розвитку права IDLO. Саме з цією організацією Харківська область останні два з половинною роки демонструє тісну співпрацю.

При цьому губернатор запевняє, що на форумі у Римі досягнуті домовленості і про подальшу співпрацю.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Ми реалізували ті напрацювання, які вже реалізовані – це спільна робота у системі «Прозоро», це надання адміністративних соціальних послуг і спрощення їх надання. Яскравим прикладом є Центри адміністративних послуг, які відкрито на Харківщині, це спільний проект державних органів влади, місцевих органів, Посольства Сполучених Штатів Америки та організації IDLO. Харківщина на особливому контролі, тому вважаємо це довірою і бажання і надалі працювати з Харківською області.

До речі, під час форуму міжнародні партнери зазначили, що саме Регіональний центр надання адміністративних і соціальних послуг, який побудовано в Харкові, є найефективнішим. Саме такі центри мають з’являтися у подальшому по всій Європі.  При відкритті центрів адмінпослуг саме спеціалісти IDLO допомагали запровадити систему, відпрацювати швидкість та незалежність видачі довідок та вдосконалити технологічну складову. Тому на сьогодні Харківщина є лідером у роботі ЦНАПів в Україні.

Анна Почапська, Євген Сєріков.