Ціни на продукти не по кишені харків’янам

28 Вересня 2021

Шокуючі ціни. На Харківщині стрімко додають у вартості продукти харчування. Подорожчання торкнулося практично всіх груп товарів. Скільки коштують сьогодні основні продукти харчування на ринку, як на це реагують покупці та що буде з цінами надалі – про це у наступному сюжеті.

Зранку торговельні ряди на ринку рясніють різноманітними продуктами – овочі, фрукти, молочна продукція, м’ясо, яйця, риба. Втім, пропозиція явно випереджає попит – черг на ринку практично немає. Один з продуктів, який за останній час просто «злетів» у ціні – яйця. Порівняно з початком серпня вони подорожчали практично вдвічі. Нині у середньому десяток яєць коштує близько 30 гривень. Продавці пояснюють причину здорожчання:

Тетяна, реалізатор

От кормежки – дорого, что дорого корм выходит, ну и транспортировка – тоже, потому что все это – бензин – тоже дорожает.

Продавці на ринку говорять – яйця і надалі зростатимуть у ціні. Вартість десятка може дійти до 40 гривень. Немає черг і біля павільйонів з молочною продукцією, яка останнім часом також подорожчала:

Ліана, реалізатор 

За последнее время – буквально где-то за месяц – процентов на 10. Средняя цена молока – где-то около 20 гривен за литр, сметана средняя идет – 36 за упаковочку и весовой творог у меня – богодуховский – 45 гривен килограмм.

Місяць від місяця зростає у вартості і м’ясо та сало. За останній час воно піднялося у ціні у середньому на 10%. Продавці скаржаться на низький попит з боку покупців:

Алла, реалізатор

Зараз трошки ціна на м’ясо, сало піднялась, потому що піднялася закупочна ціна, піднялося зерно. Зараз його не вдержеш, просто не вдержеш, ну от мяско – мякотка – по 130, без кісточки, на косточці – можна по 110. Сальце, конечно, если з мясушком, отаке з мясушком багатенько – по 150, а таке – рівненько по 120-100.

Вітчизняна соняшникова олія, яка за рік здорожчала практично вдвічі, і нині залишається для багатьох, так би мовити «золотою». Нині за неї на ринку у середньому правлять 55 гривень за літр. Продавці визнають – попит через захмарні ціни знизився:

Наталія, реалізатор

Ну, если это товар первой необходимости, конечно, будут брать. Естественно, меньше, может, не будут про запас, но тем не менее, берут.

За прогнозами експертів, якщо вивезення соняшникового насіння з України за кордон не припиниться, ціна олії може сягнути і 100 гривень за літр. Високою залишається вартість і цукру – кілограм «білого золота» за рік здорожчав на 75%. Нині кілограм цукрового піску на ринку у середньому обійдеться у 25 гривень за кілограм. Зростає у ціні і гречка. Сьогодні 800-грамова пачка цієї крупи на ринку коштує 40 гривень.

Не очень сейчас торговля, мало. Сейчас люди из-за каждой копейки, могут люди стоять и ждать 10 копеек, чтобы сдачи взять. Раньше я не помню такого.

До кінця року одна з найпопулярніших круп в Україні, за прогнозами фахівців, може «злетіти» у ціні до 70-80 гривень за кілограм. Нещодавно піднялись ціни і на один з основних продуктів харчування – хліб. До речі, це не вперше подорожчання – на початку року він вже додавав у ціні 15%.

Есть хлебушек 600 грамм  – 10 гривен, есть кирпичек полкилограмма – 10 гривен, СКЛ 00:23 батоны. – есть 12 грвиен, 14 гривен.

Покупці вартістю продуктів харчування шоковані:

Пенсии маленькие, а цены поднимают – и на яйца – были 15-18, а сейчас – 36-33, разве можно такие цены? И хлеб подорожал, и все подорожало.

Практически все – если хлеб, батон стоил 9-10, потом – 11, сейчас – 13,5-14 – это буквально меньше года. У меня пенсия – 2200, меня содержит дочь, я на эту пенсию практически…

Ну вы понимаете, что цены очень задраны и что с ними делать – мы не знаем. И рыба подорожала, и мясо подорожало, и все остальное – масло, сметана – все подорожало. Причем в такой прогрессии – вдвое, не на 50, что-то – вдвое, что-то – еще больше.

За часів керування Харківщиною Юлією Світличною обласна влада опікувалася вартістю продуктового кошика. Ціни на соціальні сорти хлібу трималися на одному рівні. Це було результатом підписання меморандуму між губернаторкою та виробниками хлібу. Нинішнє керівництво області і, зокрема, виконуючого обов’язки очільника Харківщини Олександра Скакуна, це питання, вочевидь, не цікавить. Тож жителям Харківської області доведеться виживати самотужки.

Марина Іванова, Дмитро Шаталов