Ціни на хліб на Харківщині до кінця року можуть зрости

24 Вересня 2021

Ціни на хліб на Харківщині, як і в низці інших регіонів, до кінця року можуть злетіти. Такі прогнози дають у Комітеті економістів України. І це далеко не перше подорожчання одного з основних продуктів харчування. Подробиці – далі.

Прогнози щодо вартості хлібу та хлібобулочних виробів невтішні.  Експерти підрахували – до кінця року вони можуть зрости від 5 до 25%. Хліб, до речі, цьогоріч вже дорожчав – ціни на нього підвищились на 15%.

Цього року в Україні зібрали рекордний врожай пшениці і ячменю. Здавалось би, це напряму повинно вплинути на наявність великої кількості основної складової хлібу – борошна. А відтак, як мінімум, втримати ціну на нього на нинішньому рівні. Втім, за словами експертів,  українська пшениця користується попитом за кордоном, і попит цей стабільний, отже, на думку аналітиків, у майбутньому її експорт лише зростатиме. Раніше держава опікувалась наявністю пшениці у державному резерві. Влітку, у період збору врожаю, пшениця закуповувалась за низькою ціною. Потім, у випадку здорожчання борошна на світових ринках, сировина передавалась вітчизняним хлібопекарським підприємствам.  Втім, зараз влада самоусунулась від цього питання. Хоча, на думку заслуженого економіста України, Олександра Кірша, держава повинна регулювати ціни на соціально значущі продукти, до яких відноситься хліб.

Олександр Кірш, заслужений економіст України

Это задача всех. Это задача Президента, это задача Правительства, Верховной Рады – держать цены на продукты первой необходимости или дотировать их, чтобы они в магазине стоили столько, сколько реальный человек, с реальной обеспеченностью, без финансовой подушки мог реально купить хлеб и другие такие же важные продукты, для того, чтобы не умереть в сложное пандемическое время.

 

Ще одна причина подорожчання хліба – здорожчання енергоносіїв. Вони, за словами експертів, також суттєво впливають на вартість одного з основних продуктів харчування.

Харків’яни новину про те, що хліб та хлібобулочні вироби можуть знов здорожчати і підвищення це може бути суттєвим, сприймають вкрай негативно:

 

Вообще, плохо. Даже разговора нет. Почему? Потому что многие же, я не беру себя, я беру других людей, которые совершенно спокойно каждый день питаются этим. Но вообще и не только хлеб, а и другие продукты питания у нас – вообще катастрофа.

 

Конечно, отрицательно. Если считать, что 25 процентов – это четвертая часть стоимости, то отсюда можно сделать выводы определенные.

 

Отрицательно. По карману любого бьет, любое повышение – это, конечно, отрицательно. Любой человек отрицательно к этому относится.

 

Очень плохо, конечно. Конечно, как это – на пенсию 2.100 разве можно прожить? Конечно, плохо относимся. Для пенсионеров это очень тяжело.

 

 

За часів керуванню Харківською областю Юлією Світличною ціни на соціальні сорти хлібу тримали на одному рівні. Цього вдавалося досягти завдяки підписанню меморандуму між главою області і виробниками хлібу. Втім, нинішнє керівництво області на чолі з Олександром Скакуном, як і попереднє, це питання, вочевидь не турбує. Отже, харків’янам доведеться затягати паски ще дужче.

 

 

Марина Іванова, Дмитро Поздняков