Церква повинна бути відокремлена від держави, – Президент

Церква повинна бути відокремлена від держави, - Президент
31 Травня 2018

Церква повинна бути відокремлена від держави, особливо – від сусідньої держави-агресора.  Про це заявив Президент України Петро Порошенко на 7-му Національному молитовному сніданку, що відбувся в Києві.

Петро Порошенко, Президент України

Церква має бути відділена від держави, але, в першу чергу, – від сусідньої держави, країни-агресора, якій ми не маємо дати права  працювати «п’ятою колоною», бо це наша з вами відповідальність за Україну, яку ми любимо понад усе.

Грубо порушивши міжнародне право, Росія проявила агресія по відношенню до України, наголосив Президент України. Він подякував усім представникам церков, які щоденно допомагають у молитві за армію, за Україну і у вирішенні низки соціальних проблем, які породила війна. Сучасна Україна «як повітря» потребує Єдиної помісної православної української церкви, бо без церкви немає держави, немає нації. Саме тому Україна так бореться за церкву, зазначив Петро Порошенко.  Глава держави висловив переконання, що рішення про надання Україні Томосу буде ухвалено. Шість місяців тому ніхто не міг уявити, що Україна так близько підійде до Томосу, зазначив Петро Порошенко.   За його словами, Патріарх Константинопольський і Синод слов’янського патріархату мають нарешті прийняти рішення щодо надання Томосу щодо помісної церкви великій європейській 45-мільйонній українській нації.

Петро Порошенко, Президент України

Я абсолютно переконаний, що з нами – воля Божа, з нами – допомога Божа. І з нашою боротьбою, з нашою спільною молитвою український народ має, він заслужив це, він заплатив за це дуже високу ціну, отримати Томос від Вселенського Патріарха і дуже відповідально створити те, чого ми були позбавлені понад трьохсот років. Триста років мріяла наша нація – отримати свою церкву і завершити створення незалежної, суверенної, фантастичної, європейської держави Україна.

Ірина Дергоусова