Триває оновлення обласного диспансеру радіаційного захисту населення

13 Березня 2019

Перший етап оновлення обласного диспансеру радіаційного захисту населення, який ось вже чверть століття  спеціалізується на лікуванні ліквідаторів аварії на ЧАЕС, завершується. Невдовзі має відбутись презентація  відремонтованих відділень. Самі чорнобильці чекають на цю подію із нетерпінням.

Анатолій Вінник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Завозится диагностическое и реанимационное оборудование. Днями мы ждем, что будет какая-то приятная акция по презентации того, что сделано благодаря объединению усилий нашей областной администрации под руководством Юлии Александровны и областным советом. Мы получаем лечебное заведение  уже в новом виде. На этом работы по реконструкции  не заканчиваются.

Будівля, що не знала ремонту кілька десятиліть, наразі має  зовсім інший вигляд, але ще потребує модернізації. Голова області Юлія Світлична наполягає на тому, аби заклад, і зовнішнім виглядом, і можливостями лікування не поступався провідним установам світового рівня.

Анатолій Вінник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Юлия Александровна поставила задачу. Чтоб это заведение было лучшим не только в Харькове, а и в Украине, и отвечало мировым стандартам, то на это дело, по разным оценкам специалистов,  нужно около 50 миллионов. Сделать нужно лечебный плавательный бассейн потом, всевозможные процедуры. Чтоб у нас не просто лечение было, а и реабилитация проходила на высоком современном уровне.

На ремонт лікарні з обласного бюджету було  виділено майже 10 мільйонів гривень. Ще стільки ж  надав Європейський інвестиційноий банк. Витрачаються ці кошти максимально ефективно і прозоро, – наголошує Анатолій Вінник. Усі закупки, проектування і роботи на особистому контролі у губернатора області Юлії Світличної.  Пильно спостерігають за всіма процесами і самі чорнобильці.

Анатолій Вінник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Ни одна мелочь  не остается без внимания наших активистов-чернобыльцев. Мы там буквально каждый день. И когда Юлия Александровна говорила, что она поручит прокуратуре, чтоб смотрели, чтоб ни одна копейка не пошла в сторону, так я скажу – и прокуратуре там после нас делать нечего. Все идет туда.

Таку взаємодію влади і громадськості Анатолій Вінник називає безпрецедентною і запевняє, що далі вона тільки  розвиватиметься.  Спільні плани подальшої діяльності обговорили днями із головою області та низкою інших  ветеранських організацій Харківщини. У засіданні брали участь  лідери обласної ради ветеранів України, спілки ветеранів Афганістану, ГО «Союз Чорнобиль України» та  «Спілки ветеранів АТО».

Анатолій Вінник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Мы объявили и показали пример сотрудничества органов власти, органов местного самоуправления в вопросах построения гражданского общества, в вопросах развития громад. Мы говорили о примерах. О том, как мы – областные организации – сотрудничаем с обладминистрацией, с областным советом, какие у нас результаты и достижения.

На засіданні також обговорили важливість забезпечення громадського порядку і соціально-політичної стабільності у країні  під час передвиборчої президентської кампанії. Резолюцією, затвердженою на форумі, закликали громадськість утриматися від масових акцій до інавгурації новообраного Президента.

Анатолій Вінник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Мы говорим о том и призываем всех ветеранов после инаугурации Президента – давайте мы обратимся и попросим, потребуем, чтоб вновь избранный Президент встретился с нашими активистами и ветеранами, где мы хотим услышать и попросить, обратиться, может быть, потребовать, чтобы мы хотели и какую роль, и место мы видим в предстоящие 5 лет и что мы можем заполучить и что мы ждем.

Наразі ж, за словами Анатолія Вінника, доцільно ропочати підготовку до тематичних заходів, що відбудуться  26 квітня – у 33-тю річницю аварії на ЧАЕС.

 Ольга Шевченко.