Триває декларування доходів, отриманих українцями протягом 2020 року

6 Квітня 2021

Триває декларування доходів, отриманих українцями протягом 2020 року – звітують податківці. Воно триватиме до першого травня. Що потрібно знати платникам податків – дивіться у наступному сюжеті.

На сьогодні свої доходи вже задекларували більше 12 тисяч жителів Харківської області на суму у понад 2 мільярди гривень.

В’ячеслав Даценко – заступник начальника Управління податкового адміністрування

До першого травня тут залишилося не так і багато часу. Харківська область – в трійці областей по кількістю поданих декларацій і оплачених податків. Громадяни, які задекларували доходи майже на 2 мільярди гривень.

Серед доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню самим громадянином України – рента  від надання в оренду рухомого, або нерухомого майна.

В’ячеслав Даценко – заступник начальника Управління податкового адміністрування

Проведений аналіз суб’єктів господарювання, які мають 10 і більше нерухомого майна, ми відібрали людей, які не отримували доходи, ми бачимо, хто має, наприклад, 10 квартир, при цьому доходів він не отримує. Цим громадянам підготовлені на сьогодні запити щодо того, яким чином використовується це нерухоме майно.

При цьому деякі власники, дійсно, не здають своє майно в оренду, дехто саме наразі займається декларуванням. Проте подібні запити дають змогу проаналізувати стан платників податків і запобігти ухилянню від них. Також декларуванню підлягає майно, отримане від родичів. Потрібно декларувати свої доходи, якщо ви займаєтесь продажем сільгосппродукції, що вирощена на земельних ділянках понад 2 гектара, а також, якщо ви займаєтесь продажем продукції тваринництва, ведете будівельні та ремонтні роботи чи то надаєте репетиторські послуги.

Ірина Сагайдак – заступниця начальника ГУ ДПС у Харківській області 

Дуже хотілось звернути увагу платників податків – сумлінне ставлення – це путь до європейського суспільства і уникнення штрафних санкцій.

Фахівці з оподаткування зауважують, що податки з доходів саме фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів.

Анна Почапська, Євген Сєріков