Тролейбусне депо судиться з колишнім співробітником

6 Березня 2019

Тролейбусне депо №3 судиться з колишнім співробітником. Вже півтора роки керівництво комунального підприємства намагається довести, що кондуктор розголосив конфіденційну інформацію, коли розповів журналістам подробиці про свою роботу.

У жовтні 2017 року Сергій Чорний дав інтерв’ю двом службам новин, в якому розповів про нюанси своєї роботи. За його словами, керівництво щодня вимагало від кондукторів виконувати певну норму продажу квитків пасажирам, а якщо її не виконували – доплачувати власні гроші.

Сергій Чорний, колишній кондуктор КП «Тролейбусне депо №3», відповідач

Да, дійсно, було, що вимагали в мене гроші, коли я приїжджав після зміни в депо, заставляли докладывать из свого кармана деньги. В мои обязанности входило сдавать деньги,  я привез им определенную сумму, они давали мне плановые бумажки.

Керівництво депо подало позов на Сергія. Начебто, він розголосив конфіденційну інформацію та порушив право на недоторканість ділової репутації підприємства. За словами Сергія Чорного, минулого року він був вимушений звільнитися з підприємства за згодою сторін.  Представники КП вважають абсурдними заяви колишнього співробітника і намагаються довести це у суді.

Юлія Шевцова, адвокат КП «Тролейбусне депо №3»

Відповідач повинен, працюючи, не отримувати зарплатню, а докладати свої кошти, що взагалі робить  абсурдним перебування відповідача на цій посаді.

Захисник Сергія Чорного Володимир Рисенко каже – інформація про цінову політику підприємства, зарплатню співробітників, план денної виручки не є конфіденційною, як то стверджують представники КП.

Володимир Рисенко, юрист ХАЦ, адвокат Сергія Чорного

Вони намагаються засекретити, за їх словами, конфіденційну інформацію, але цієї конфіденційною інформацією викликають здивування, наприклад, інформація про цінову політику підприємства. Цінова політики КП №3 – це ціна квитка, яка друкується на ньому і кожен харків’янин її знає. Вони кажуть, що мій клієнт не мав розголошувати план, але ці відомості використовуються для розрахунку податкових зобов’язань КП «Тролейбусне депо №3». Якщо вони є сумлінним платником податків, їм немає сенсу приховувати обсяг денної виручки.

Суд першої інстанції відхилив позов комунального підприємства до колишнього співробітника. Юристи депо подали апеляцію, яку сьогодні почав розглядати Харківській апеляційний суд. Виступили обидві сторони, попереду – дебати. Між тим, це не перший судовий спір за участі представників комунальних підприємств.  Нагадаємо, Харківський антикорупційний центр оскаржив підвищення тарифів у міському транспорті та метро, який ухвалив міськвиконком.

Володимир Рисенко, юрист ХАЦ, адвокат Сергія Чорного

В даний час між ХАЦ і виконкомом міської влади йдеться судовий спір стосовно розміру цього тарифу. Зупинене виконання нового тарифу і зараз він становить чотири гривні. Ми на цьому наполягаємо. Харківська міська влада умисно не виконує рішення суду, порушено прокуратурою Харківської області кримінальна справа за невиконання судового рішення. А тролейбусне депо намагається «знімати» за проїзд по шість гривень.

Наступне судове засідання у справі депо проти кондуктора відбудеться 20 березня.

Оксана Кириченко, Віктор Сєріков.