Трьох рибалок врятували на Харківщині

25 Лютого 2020

Троє рибалок провалились під кригу днями на водоймі у селі Вільхівка Харківського району. На щастя, поруч були небайдужі люди – завдяки їх зусиллям та дснсникам вдалося врятували любителів зимової риболовлі.

Вот это место, вот, где вода стоит, вот это они все тут втроем и плавали, расстояние между ними было метров 10 друг от друга.

Олег Штих, житель Ольхівки, показує місце, де тонули рибалки. У воді і досі плавають їх речі. Чоловік розповідає – він також рибалив на водоймі, але близько від берега. У якийсь момент побачив, що на великій відстані від нього під кригу провалилася людина:

Олег Штих, житель Ольхівки, рятувальник рибалок 

Побежал домой, пока брал веревку, прибежал к этим ребятам, они уже втроем плавали. Вобщем, ничего не оставалось, как вытаскивать по очереди. – А как они втроем провалились? – Я так понял из того, что один видно провалился, а остальные побежали его спасать и очутились там же.

Олег розповідає –  йому довелося лежати на кризі і тримати одного з рибалок, який вхопившись за мотузку, тримався. При цьому рухатись Олег не міг, адже міг піти під кригу разом з рибалкою. На щастя, підключились люди.

Один із них – Олександр Арістов – приїжджав до Вільхівки у робочих справах, каже – коли їхав на трасі, під’їжджаючи до водойми, побачив трьох людей у ополонці. Олександр викликав рятувальників та, діставши буксирувальний ремінь, побіг до води.

Олександр Арістов, житель Харкова, рятувальник рибалок

Пока я еще к нему полз, он был еще так более-менее, он в воде находился или на льдине, полностью в воде, а когда он привязывал себя за руку, этот человек, и когда я его вытянул, где-то минут 20 прошло,  он был уже без сознания. Я его уже тянул по льду без сознания. Но «скорая» уже ждала.

Місцевий житель Юрій Балагура говорить – побачив скупчення людей на водоймі і одразу подумав, що щось трапилось. Каже, під’їхавши, побачив трьох людей у воді і зрозумів – що потрібна негайна допомога:

Юрій Балагура, житель Вільхівки, рятувальник рибалок

У меня здесь, получается, сразу в магазине была лестница, такая шестиметровая, большая. Я взял эту лестницу и прибежал с лестницей, с помощью лестницы мы начали, сначала вдвоем разложили, связали веревки и первого рыбака уже достали. А потом перешли на эту сторону и на противоположную, и начали доставать уже второго.

Юрій розповідає – коли третій рибалка залишався у воді, прибули рятувальники. Цей чоловік знаходився на найбільш далекій відстані від берега.

Юрій Балагура, житель Вільхівки, рятувальник рибалок

Мчсники сначала с противоположной стороны начали к нему добираться. Один мчсник, по-моему, тоже провалился, его достали, а потом они обошли с этой стороны и потому тоже с помощью опять же нашей лестницы и лестницы своей добрались уже до третьего рыбака.

Усіх трьох рибалок того дня забрала «швидка». Втім наразі їх стан вже нормальний – їх виписали з лікарні. Дехто з рятувальників вже встиг зустрітись з рибалками, які їм подякували за порятунок. До речі, для декого з цих чоловіків – це не перший випадок порятунку людей. Всі вони, як один, зізнались – коли побачили, що потрібна допомога, ані хвилини не думали над тим, що це може бути небезпечно для них, адже потрібно було рятувати людські життя.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.