Тенісистка Еліна Світоліна знову стала четвертою ракеткою світу

29 Жовтня 2018

Українка – харківська тенісистка Еліна  Світоліна підтвердила звання четвертої ракетки світу. Це стало можливим завдяки перемозі  у Підсумковому турнірі WTA. Ці змагання вважаються неофіційним чемпіонатом світу з тенісу, де за першість боряться 8 кращих спортсменів за підсумками року.

За боротьбою Еліни спостерігала вся країна, в соціальних мережах почали з’являтися привітання спортсменці. Голова області Юлія Світлична на своїй сторінці у Фейсбук висловила своє захоплення перемогою українки. Нагадаємо, ще у липні губернатор вручила нагороду від Президента Світоліній.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Еліна Світоліна перемагає у Сингапурі на підсумковому турнірі WTA, який є неофіційним Чемпіонатом світу з тенісу!!! Ще у липні говорили з Еліною про рішучі спортивні плани та майбутні перемоги. Так тому і бути! І надалі також!) Браво, Еліна! Вітаю!

Тоді вручення нагороди Еліні Світоліній ініціювала вся громада Харківщини і звернулася з такою пропозицією до Президента країни, повідомила губернатор області. За всі перемоги, які вже були, які попереду у Еліни, як мотивація та підтримка від українців.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Всего самого хорошего, с наилучшими пожеланиями, высокая награда Заслуженному человеку, Заслуженной страны. И скромные аплодисменты от нашей команды.

 Еліна Світоліна, перша ракетка України 

Это много для меня значит – государственная награда. Для меня важно выступать за страну и быть лучшей теннисисткой страны. Очень трогательно, что многие за меня болеют.

На турнірі Світоліна довела, що не зважаючи  на останні поразки, вона може гідно захищати честь країни. Хоча  змагання виявилися не простими. Зі старту фіналу Стівенс вийшла вперед з брейком 2:0. Світоліна не скористалася двома шансами, після чого поступалася вже 1:4. Українка відіграла на своїй подачі потрійний брейкпоінт  і потім отримала два шанси на брейк. Вперше виконати брейк Світоліна змогла в четвертому геймі другої партії, але наступну подачу втратила (3:2). Зрівняти рахунок Стівенс не вдалося – другий брейк для українки, яка потім відстояла свій гейм (5:2). Захистивши свій гейм, у затяжному геймі на подачі американки Світоліна реалізувала другий брейкпоінт і вийшла вперед. Боротьба зав’язалася і на подачі українки: трьома брейкпоінтами не скористалася американка, а Світоліна з третього геймбола збільшила відрив (3:0). Стівенс скоротила відставання, виконавши брейк, після чого знову втратила подачу (4:2). Варто зазначити, що Еліна перевершила рекорд українського тенісу. У 1993 році Андрій Медведєв дійшов до півфіналу Підсумкового турніру ATP(эйтіпі), де програв Піту Сампрасу.

Анна Почапська.