Талановита молодь виводить Харківщину до числа лідерів

Талановита молодь виводить Харківщину до числа лідерів
11 Травня 2018

Харківщина знов в числі лідерів. Цього навчального року відмінні результати показали учасники всеукраїнських олімпіад та конкурсів МАН.

Таких результатів харківські школярі не показували вже багато років, хоча завжди були одні з кращих. За результатами цього навчального року, вони вкотре підтвердили звання кращих і навіть помножили свої результати – говорить заступник голови області Анатолій Бабічев. Загалом найкращі результати школярі отримали з математики, фізики, географії, іспанської мови, української мови та літератури.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Що стосується предметних учнівських олімпіад, хочу сказати на всеукраїнському рівні область представили 120 учнів, 105 з них стали переможцями, це 88 % від загальної кількості учасників стали переможцями. Ця цифра найбільша за останні 15 років. Щодо фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України команду Харківської області представили 58 учнів, 48 з них стали переможцями.

Приємно вражає, говорить Бабічев, що не лише місцеві школярі беруть участь та перемагають, багато сільських дітей показують високий рівень. Зокрема, Золочівського, Сахновщинського, Харківського, Чугуївського районів, міст Ізюм та Первомайський. Звичайно, таких дітей потрібно мотивувати.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Найбільшим заохоченням є пільги для одинадцятикласників при вступі до ВНЗ, додається певна кількість балів, це вже в кожному ВУЗі визначено, плюс 10 балів до рейтингу. Якщо це переможець міжнародної олімпіади, то це автоматичне зарахування 200 балів того предмету, що складав.

Крім того, нещодавно 14 дітей з сільської місцевості стали переможці МАН, безкоштовно відправилися відпочивати до Албанії. Підготовка дітей до інтелектуальних змагань – одне з головних завдань, яке ставить перед собою обласна влада. Результати таких конкурсів та змагань дають можливість оцінити, яким чином працює сфера освіти, підсумував Бабічев. Кожен учень, що має схильності до науки не залишається без уваги: до конкурсу МАН його готують вчителі, професори та академіки вищих навчальних закладів.