Ситуація з Ковід на Харківщині критична – волонтери

22 Жовтня 2021

Волонтери, які опікуються питанням Ковід-19, б’ють на спалах. Ситуація в Харківській області критична. Область мало вже давно бути у «червоній» зоні карантину, аби попередити розповсюдження вірусу. Натомість в Харкові проводять масові заходи. Подробиці від волонтерів – далі в сюжеті.

Тетяна Іванченко, волонтерка 

У нас ще і сводки занижаються по умершим та захворівшим. Ми не знаємо, скільки померло, яких не забрала швидка, бо нема місць, пишуть – «допоможіть, потому що не бере швидка, дають подихати і їдуть, бо немає місць».

У волонтерів наразі 18 концентраторів, всі вони зайняті, в основному киснем через них дихають люди похилого віку, бо саме їх майже не беруть до лікарні, вважаючи, що мало шансів. На сьогодні сотні важкохворих на Ковід-19 знаходяться дома на концентраторах і не можуть потрапити до лікарні.

Юлія Смагіна, волонтерка

От зараз в мене людина була на зв’язку, я розмовляла, матері десь 60 років – 32 сатурація, холодні пальці, приїхала швидка і поїхала, якщо дуже низка сатурація, то потрібен потоковий кисень, у нас всі концентратори з потоковим киснем наскільки відомо, вільних місць немає, а якщо звільняється, то одразу везе швидка хворого, тому не знаю, що вони там кажуть про вільні 90 точок – їх нема. Людей везли по області і коли вони доїжджали до лікарні віддаленої, вони просто помирали.

Швидкому та неконтрольованому розповсюдженню коронавірусної інфекції сприяють масштабні масові заходи, які часто пов’язані з агітаційною передвиборчою компанією мера Харкова –  гуляння та відкриття парків і майданчиків, зустрічі з людьми та інше. «Червона» зона карантину могла хоч якось уповільнити розповсюдження хвороби.

Максим Зеленський, волонтер

Вот эти слова на камеру всяких чиновников, что есть места в больницах, давайте тогда опубликуем телефон Терехова и пусть ему все звонят и в ручном режиме он всех укладывает в больницы. Если у нас потратили 80 миллионов гривен, мы в прошлом год на 1 миллион сделали сто коек, вот представьте, сколько коек с потоковым кислородом можно было построить на 80 миллионов, и вообще не было б у нас такой проблемы.

Волонтери радять не зволікати і одразу звертатися до лікаря при перших ознаках хвороби.

Максим Зеленський, волонтер 

Усугубление состояния больных еще происходит потому, что легкий насморк и проблемы недомогания – звонок семейному врачу, он не назначает ПЦР- анализ крови, а просто пить парацетамол и витаминки и теряются вот эти два- три дня, которые опасны при самом вирусе Дельта. Если не запускать банально, если бы в гордепартаменте сделали кол центр, куда могли звонить и семейные врачи мы бы избежали эти тысячи смертей.

Волонтери призивають вакцинуватися, і максимально слідкувати за станом свого здоров’я, при перших ознаках хвороби звертатися до лікарів.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков