Ситуація з хлором у Харківський області

20 Липня 2018

Через зупинку в роботі єдиного в країні виробника рідкого хлору “Дніпроазот”,  десятки міст України можуть залишити без дезінфікованого водопостачання. В Харкові на комунальному підприємстві «Харківводоканал», який забезпечує водою місто, хлору залишилося на декілька днів.  Щодо районів області, то тут ситуація стабільна. Ситуацію, навколо водопостачання, ексклюзивно «Вечірнім новинам», прокоментував директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківщини  Сергій Магдисюк.

Харків-Запоріжжя-Миколаїв-Дніпро – це міста, які на сьогодні проводять дезінфекцію водопровідної води саме рідким хлором. За словами Прем’єр-міністра країни Володимира Гройсмана, ситуація з відсутністю реагенту в країні вирішиться в найближчий час. В Харкові ж, ситуація на сьогодні контрольована, проте запаси хлору на «Харківводоканалі» закінчуються,  в випадку не вирішення ситуації, тиск води може зменшитися в домівках харків’ян.

Сергій Магдисюк директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської області 

Варианты есть – это поставки с ближнего зарубежья. Это Румыния Казахстан, Узбекистан. Буквально завтра привезут еще 8 кассет хлора  на предприятие, что даст возможность продлить работу предприятия. Все ожидают, что в ближайшее время, завод начнет работать.

На відміну від Харкова, ситуація у області – спокійна, так як підприємства водного господарства Харківщини не використовують рідкий хлор для дезінфекції води, там застосовують  інший реагент, якого в країні в достатній кількості.

Сергій Магдисюк директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської області 

В области все предприятия водно-канализационного хозяйства используют не хлор, а гипохлориднатрия. Везде запасы есть в области и в городах областного значения. Ситуация с подачей воды стабильная. Те населенные пункты, которые меньше, у них артезианская вода, там вообще проблем нет.

На сьогодні лише Первомайськ, час від часу,  використовує хлор, але там запасів достатньо  – говорять в обласній адміністрації.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.