Ситуація на Харківщині стабільна і контрольована

17 Грудня 2018

Три тижні після введення воєнного стану: ситуація в Харківській області залишається стабільною та контрольованою. За ініціативи очільниці Харківщини Юлії Світличної в області вживається низка заходів. Про це розповіли під час щотижневого брифінгу в Харківській облдержадміністрації.

Минулий тиждень, з одного боку, був для Харківщини абсолютно спокійним, з іншого – насиченим на заходи з підготовки Харківської області з оборони в межах відповідних директивних документів – розповів директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації Олексій Максимов.

Олексій Максимов, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації

Cитуація в Харківській області абсолютно стабільна, контролюється і територіальними правоохоронними органами, і обласною та районними  державними адміністраціями. Кожен територіальний  підрозділ правоохоронних структур в межах своєї компетенції і, відповідно до закону, вживає заходи щодо антидиверсійного та антитерористичного захисту області, відповідних об’єктів та підтримки громадського порядку.

Поліція продовжує в посиленому режимі патрулювати Харків та область. На кордоні все працює у штатному режимі – громадяни України без обмежень виїжджають за кордон. Крім того, здійснюється нормальний, плановий пропуск транзитних вантажів. Здійснює, відповідно до своїх повноважень, заходів і Служба безпеки. Протягом минулого тижня був реалізований комплекс заходів щодо підготовки області до оборони.

Олексій Максимов, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації

За дорученням голови Харківської облдержадміністрації продовжуються заходи щодо підготовки до функціонування в особливий період підсистеми цивільного захисту населення, йде планомірна підготовка резервістів другої черги. Минулої п’ятниці відбулося чергове засідання Ради оборони області, де розглядалися питання інженерного обладнання території Харківської області для підготовки до оборони, питання забезпечення сталого функціонування засобів зв’язку та телекомунікацій за будь-якого розвитку сценарію та інші оперативні питання. Всі заходи відбуваються під особистим контролем голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної.  Ми майже щоденно доповідаємо про виконані заходи і голові Харківської облдержадміністрації, і Кабінету Міністрів, і Генеральному штабу та іншим керівним структурам.

Вживають заходів і військові. Зокрема, триває у рамках навчальних зборів підготовка резервістів і військовозобов’язаних оперативного резерву №1. Навчання проводяться на базі військових частин Збройних Сил України. Продовжується і підготовка бригад територіальної оборони:

Юрій Калгушкін, обласний військовий комісар

Так, 15 грудня пройшли планові одноденні навчання, вони проходили в 6 районах Харківської області. Виконані практичні стрільби на трьох полігонах. Два полігони – це Збройні Сили України, один полігон – це Національна гвардія України і два підрозділи проходили практичну підготовку на навчальному центрі військового інституту танкових військ.

В’ячеслав Лук’яненко, заступник начальника Харківського військового гарнізону 

Військові частини та установи Харківського гарнізону, інші військові формування на сьогодні діють відповідно до визначених планів, відповідно до правового режиму воєнного стану. Плани і заходи проводяться без зривів, налагоджена ефективна взаємодія з Харківською обласною державною адміністрацією. Морально-психологічний стан особового складу дозволяє виконувати поставлені завдання за призначенням.

Жодної мобілізації не проводиться, підкреслюють військові та додають – будь-які спекуляції на цю тему є неприпустимими. Пересічні громадяни введення воєнного стану на собі не відчувають. Міжнародний аеропорт «Харків», Південна залізниця, усі автовокзали  та банківські установи регіону продовжують працювати у звичному режимі.

На Харківщині триває підготовка до новорічних та різдв’яних свят. Усі заходи,  заплановані до Нового року, відбудуться за графіком.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.