Ситуація із розповсюдженням коронавірусу в області загострюється

28 Вересня 2021

У Харківській області протягом останньої доби зафіксували 547 нових випадків захворювання на Ковід, дві людини померли. Таким чином кількість хворих перевалила за 10 тисяч. Про ситуацію з захворюваністю на короновірус в області –  далі в сюжеті.

Кількість захворілих на Ковід у регіоні стрімко росте, а з додаткових медзакладів прийнято рішення долучити до прийому Ковід-хворих лише два. До того ж й досі не відкрито друге реанімаційне відділення у інфекційній лікарні. На сьогодні хворих на Ковід з Харкова вже везуть до лікарень інших населених пунктів області – це Чугуїв, Куп’янськ, Богодухів. Це підтвердили на брифінгу в Департаменті охорони здоров’я області. Натомість у Харкові й досі не можуть запустити другу реанімацію в обласній інфекційній лікарні. Хоча про її готовність на 99% говорять з весни.

Максим Хаустов, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації 

Воно фактично готове, залишилися роботи з обленерго – під’єднання електропостачання, як тільки закінчиться процедура, то ми відкриємо, сама вона готова, йде роботи. Після того, як вирішиться питання з підключення електромережі, то через декілька днів ми відкриємо реанімацію. А коли це буде? Після того, як закінчать роботи, це питання на розгляді, ми намагаємося  відкрити. А в чому там проблема? Це загальна робота, коштів вистачає. Але робота попереду і з приєднанням.

На питання, чому пацієнти наразі лежать в коридорах, Хаустов сказав, що він має сподівання, що таких ситуацій не має сьогодні, проте відповісти точно не зміг.

Лише зараз прийнято рішення про виведення з резерву диспансеру радіаційного захисту. Також було додано пологовий будинок №2 для лікування хворих на Ковід. Із 1 жовтня вони почнуть приймати пацієнтів. На сьогодні на 100% завантажена 13 лікарня, яка наразі приймає Ковід- хворих. При цьому, наприклад, у дитячій інфекційній лікарні не вистачає медичного персоналу, дефіцит становить 30%. Чому обласна влада не готувалась до загострення ситуації із коронавірусом під час зменшення кількості хворих – не відомо, як і не відомо, чим були зайняті обласні чиновники влітку, коли фахівці тільки попереджали про можливість нової коронакризи та  розповсюдження нового, ще більш небезпечного  штаму – «Дельта».

Анна Почапська, Дмитро Поздняков