Синоптики розповіли про погоду у березні

11 Березня 2019

Цьогорічна весна рано побалувала харків’ян теплом, а останні кілька днів за температурою взагалі були близькими до рекордних значень. Втім синоптики попереджають – вже сьогодні увечорі характер погоди зміниться.

4 березня середньодобова температура перейшла через нуль градусів, що свідчить про настання весни. Сьогодні, як і останніми днями, спостерігаються температурні аномалії – розповіли синоптики. Тобто середньодобові температури на 7-10 градусів вищі за норму і дуже близькі до рекордних, як для цієї пори року, значень.

Євгенія Ляшенко, зав. сектору метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Связано это с тем, что произошел вынос теплого средиземноморского воздуха на территорию Украины, что мы все и прочувствовали. Максимально тепло было у нас 9-го числа, когда температуры достигали до 14 градусов тепла.

І сьогодні у Харкові вдень плюс 7, втім  вже сьогодні увечорі погода покаже свої примхи. Тож харків’янам слід бути до цього готовими, оскільки синоптики оголосили штормове попередження. Це пов’язано зі впливом потужного циклону.

Євгенія Ляшенко, зав. сектору метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Сейчас вот Западная Украина находится в тыловой части данного циклона, там наблюдаются очень сильные ветры – местами до стихийных значений – больше чем 25 метров в секунду.  Но и потом эта зона сильных ветров буквально сегодня вечером перемещается на центральные области Украины и ближе к вечеру это все начнет переходить уже ближе к Востоку.  Т.е. мы вот, напрмиер, вечером уже и ночью мы ожидаем довольно-таки свежий ветер – до 17-22 метров в секунду. Штормовое предупреждение.

Циклон принесе опади у вигляді дощу та мокрого снігу, які йтимуть і сьогодні вночі.  Завтра  циклон залишить територію України і вдень сильний вітер вщухне. А ось попрохолоднішає вже сьогодні вночі  – очікується від нуля до двох градусів морозу. Завтра вдень буде  від плюс 3 до плюс 5-ти.

Євгенія Ляшенко, зав. сектору метеопрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології

С 13-го по 16-е число мы будем с более прохладной воздушной массой, но довольно-таки сухой, потому что это дует антициклональная  такая вот погода и будет переменная облачность, будут просветы. Это дополнительное выхолаживание,  ночные температуры 0 – минус 5 на все четыре дня, а днем всего три-восемь градусов тепла.

Втім, це похолодання не надового – 16 березня стовпчики термометрів знов поповзуть вгору. Вже цієї суботи нічні температури складуть  3-4 градуси з позначкою «плюс», а у денні години повітря прогріватиметься до 10-15 градусів вище нуля.

Якщо порівнювати з попередніми роками, то рекордно ранньою була весна 2017-го – вона розпочалась 19 березня, а середня температура березня склала +5 градусів. А минулоріч перший місяць весни був холодним -3,5 градуси. Цьогорічний березень, за прогнозами метеорологів, очікується трохи теплішим, ніж зазвичай, а за кількістю опадів – близьким до багаторічних середніх значень.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.