Свято у Харківському зоопарку

9 листопадаа 2018

Харківський слон Аун Нейн Лей відзначає свій День народження. Сьогодні йому – двадцять один рік. Чим цей слон унікальний та як вітали його  зі святом співробітники зоопарку.

Це – перші хвилини життя Аун Нейн Лея. Він народився дев’ятого листопада тисяча дев’ятсот дев’яносто сьомого року у зоопарку у місті Еммен, що у Нідерландах. Сьогодні йому – двадцять один. До Харківського зоосаду він потрапив у п’ятирічному віці. Співробітники зоопарку кажуть –  цей слон – унікальний.

Олег Грищенко, завідуючий зоологічною частиною Харківського зоопарку

Это первый слон в Европе, который был рожден в стаде слонов. Дело в том, что до рождения Аун Нейн Лея слонов обслуживали, как коров. Самку беременную отводили в специальное место, следили за ее беременностью. Потом принимали роды ветеринары, акушерскую помощь.

Народився іменинник у стаді  – серед своїх родичів. Ім’я для нього обрали не випадково –  у перекладі  з бірманської  Аун Нейн Лей означає «народжений переможець».

Олег Грищенко, завідуючий зоологічною частиною

Так как слонов в Ємменском зоопарке, где родился Аун Нейн Лей стало достаточное количество – он 15-й рождался, то было принято решение дать это на усмотрение самих слонов.  И поэтому самка была оставлена в стаде.

Аби привітати іменинника, у зоопарку підготували незвичайну листівку. На імпровізованому полотні із сіна шматками хліба, яблуками і грушами виклали ім’я – «Аун». Родзинкою привітання стали два гарбузи з вирізаними в них цифрами «двадцять один». Але, кажуть у зоопарку, слон на це відреагував доволі спокійно.

Жанна Сивуха, прес-секретар Харківського зоопарку

 День рождения Ауна совпал с очень важным периодом в жизни самца – муст. Который связан с половым поведеним. Начало легко отследить по активности височных желез, расположенных между глазом и ухом по обе стороны головы. Можно сказать, что наш слон уже взрослый половозрелый самец.

Як зазначили зоологи, нині азіатські слони є лише у трьох українських зоопарках – Харківському, Київському та Одеському. Окрім Ауна, у Харківському звіринці живе слониха Тенді.

Кристина Загребельна.