Суха трава – як потенційне джерело небезпеки.

31 Липня 2018

Суха трава – як потенційне джерело небезпеки. З початку року рятувальники більше 1600 разів виїжджали на гасіння пожеж у екосистемах у Харкові та області. Кілька людей загинуло та отримало травми. Наразі встановлений 5-й – найвищий клас пожежної небезпеки, тож не слід забувати про правила протипожежної безпеки. Зокрема, не можна розводити багаття на природі.

Лише за оcтанню добу дснсники 10 разів виїжджали гасити  пожежі у екосистемах  області. Зокрема, рятувальникам довелося гасити суху траву, очерет, хвойну підстилку у Лозівському, Дворічанському, Шевченківському районах. Не обійшлося без загорянь і у  екосистемах Харкова. Зокрема, пожежі сталися у Слобідському,  Київському, Новобаварському районах. Щодоби у області вигорає близько гектару-півтора сухостою. Слід пам’ятати про те, що пожежі, окрім нанесення великих збитків та шкоди екології, можуть призвести до фатальних наслідків. Кілька таких випадків у Харківській області сталося цьогоріч. Так, у одному з них, жителька області, намагаючись позбутися сухостою, не змогла впоратися з полум’ям, яке роздмухав сильний вітер та загинула:

Ігор Лупандін, пом. начальника ГУ ДСНС України у Харківській області

Уже в этом году было пожары, когда три человека получили травмы. И два случая пожара, которые закончились трагически. Там две женщины от полученных ожогов и отравления угарным газом, они получили ожоги, не совместимые с жизнью.

Основна причина таких пожеж – людський фактор – кажуть у ДСНС. Зокрема, пожежі виникають через необережне поводження з вогнем. Так, загоряння може спричинити незагашений недопалок, або багаття. Тож, не слід нехтувати правилами пожежної безпеки – говорять рятувальники. Зараз, коли температура повітря за 30-ть градусів, а швидкість вітру у відкритій місцевості може сягати і двадцяти метрів на секунду, полум’я розповсюджується миттєво, до того ж змінюється напрямок його розповсюдження. За таких умов врятуватися дуже складно:

Ігор Лупандін, пом. начальника ГУ ДСНС України у Харківській області

Если вы оказались в эпицентре, что нужно понимать, что всегда выгорает кислород, у вас будет проблема с дыханием. Попадает  сгоревший газ, это углекислый газ, вам нужно лицо прикрыть от дыма и ниже пригнуться и идти – тут нужно смотреть по направлению – если вы шли по дороге и эта дорога имела ширину 2-3 метра, вы идете по тому краю дороги в своем направлении, где нет огня. Почему? Потому что ширина этой дороги – это и есть преграда для пламени.

Якщо поруч є водойма, а у вас є відповідні ємності, слід, не підходячи близько до вогню, добре полити прилеглу до вас траву. Це дозволить запобігти подальшому розповсюдженню полум’я і дасть вам більше часу для порятунку. Крім того, не варто забувати про те, що про пожежу слід у першу чергу повідомити дснсників.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.