Суд відпустив під домашній арешт двох підозрюваних у нападі на автобус

20 листопадаа 2020

У Харкові суд відпустив під домашній арешт трьох підозрюваних у нападі на автобус із активістами громадської організації “Патріоти-За життя” . Нагадаємо,  подія сталася  неподалік Люботина 28 серпня. Тоді після затримання суд відправив 16 підозрюваних у СІЗО на 60 діб без права внесення застави. Згодом, одного затриманого відпустили, оскільки він навів факти своєї непричетності до події. Сьогодні судді зібралися знову. Більше знає Ксенія Ручка.

Київський районний суд Харкова відправив під домашній арешт трьох з 15 підозрюваних у нападі на автобус поблизу Люботина. Напередодні Харківська обласна прокуратура перекваліфікувала справу. Тепер затриманим інкримінують вже не замах на вбивство, а хуліганство. Проте, в подальшому правоохоронці будуть з’ясовувати, хто ж все-таки використовував зброю та запалювальні речовини під час нападу.

Дмитро Чубенко, прес-секретар Харківської обласної прокуратури

Всі ці особи, вони не вчиняли активних дій щодо саме загрози життям шляхом закидання до автобусу запалювальних сумішей та блокуванням саме людей в автобусі. Тому слідством було змінено кваліфікацію підозри. Але слідство продовжує розслідувати це кримінальне провадження в напрямку саме замаху на умисне вбивство.

На засіданні прокуратура просила для підозрюваних цілодобовий домашній арешт. Адвокат затриманих наполягав у суді на нічному домашньому арешті.

Дмитро Циплівський, адвокат одного з підозрюваних

Сьогодні розглядається три клопотання щодо зміни запобіжного заходу – просять змінити. Захист буде наполягати на домашньому арешті у нічний час. Ті особи, які є затриманими, мають статус підозрюваних, дійсно, не вчиняли тих дій, які можна було б інкрімінувати, як замах на вбивство. Розгляд справи дуже інтенсивний, багато слідчих дій.

Біля будівлі суду зібралися активісти, які прийшли підтримати затриманих. Вони повісили плакати та встановили екран, щоб у прямому ефірі спостерігати за засіданням.

Жанна Шкіркова, дівчина одного з підозрюваних

Я прекрасно понимаю, что, как ни крути, но дома и стены лечат, и чему-то учат. И мы – семья, которая будет его поддерживать и помогать.

У прокуратурі повідомили, що засідання щодо решти затриманих поки не призначені. Нагадаємо, в кінці серпня біля Люботина був обстріляний автобус партії «Патріоти-За життя». Поліція затримала 16 осіб, одного відразу відпустили. П’ятнадцятьох відправили до СІЗО.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко