Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави обговорили в ХНУВС

30 листопадаа 2018

VII Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави» відбулася на базі національного університету внутрішніх справ. На захід завітала і губернатор області Юлія Світлична.

За кілька років система правоохоронних органів України зазнала великих змін. Всі вони направлені на боротьбу з корупцією, на захист прав українців та покращення умов служби поліції.  Через реформування пройшли і вищі навчальні заклади структури правоохоронних органів. Саме тому майданчиком для обговорення правового економічного та соціального розвитку держави загалом та, Харківської області, зокрема, став національний університет внутрішніх справ. Особливо актуально це стає в умовах агресії з боку сусідньої держави.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації  

Ви знаєте, що в Харківській області запроваджено воєнний стан, але можу всіх запевнити, що ніяких корективів у життя харків’янам вносити не потрібно. Все працює у штатному режимі – аеродроми, вокзали, заклади харчування, а також вся інфраструктура. Ми не дозволимо тут нікому розшатувати мир. Все під контролем та зробимо, щоб всі харків’яни відчували себе у безпеці та захищеними.

Губернатор нагадала, що на сьогодні всі правоохоронні органи та військові угруповання переведені на посилений режим роботи. При цьому жоден житель області не відчує змін у повсякденному житті.  Світлична закцентувала увагу, що тут  навчаються майбутні правоохоронці сучасної незалежної правової України, вони, в тому числі створюють мир та спокій у державі. Тому обговорення актуальних питань системи є дуже важливим.

Керівник області вручила державні нагороди працівникам  університету. Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримав проректор закладу Олександр Бакумов, почесне звання «Заслужений працівник освіти України» – завідувач кафедри Олена Салманова. Ректор Валерій Сокуренко став заслуженим юристом України.

Валерій Сокуренко, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ 

Дякуємо за високі нагороди, я думаю, що особовий склад університету буде працювати ще краще, а як складова харківського гарнізону в цей непростий час, ми будемо разом з харків’янами, разом з нашою областю і Харків тримає кордон східний, так воно і буде мирне українське місто і область, ми з Вами, Юлія Олександрівна.

На конференції правоохоронці та науковці обговорили шляхи розвитку України та дружніх сусідніх держав, йшлося і про  реформування органів внутрішніх справ та нової національної поліції, зміни законодавства, що  будуть відповідати європейським стандартам.

Валерій Сокуренко, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ 

В першій статті Конституції України написано, що це соціальна правова держава, також перша стаття і у Німеччині,  Президент і Уряд  наголошують – безпека України знаходиться у НАТО, потрібні сильні правоохоронні органи та Збройні Сили. І ключові вимоги – це відповідальність.

Участь у конференції взяли не лише юристи з українських міст, а й Білорусі, Туреччини, Норвегії, Великобританії.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.