Субсидії у готівковій формі – перші результати

5 Квітня 2019

Соціальні служби підбивають підсумки першого місяця видачі субсидії у формі готівки. Більшість населення з відповідальністю віднеслися до сплати комунальних послуг живими коштами, що надала держава.

З 254 тисяч сімей 166 тисяч осіб – громадяни пенсійного віку, які отримують субсидію через систему «Ощадбанку» разом із пенсією, а також через систему «Укрпошти», і  88 тисяч – громадяни не пенсійного віку, які почали отримувати субсидію через «Ощадбанк». Нагадаємо, виплати розпочалися з 12 березня.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Сподівання наші справдилися. Динаміка щодо платежів комунальних послуг росте, тобто ті громадяни, які отримали сьогодні живі кошти за субсидії, пішли сплачувати їх за надані послуги. Це сьогодні відмічаємо.

Середній розмір субсидії – більш ніж тисяча двісті гривень – для тих, хто,  використовує тепло, газ по системі тепломережі. Ті громадяни, які для опалення житла використовують паливо або скраплений газ, отримують субсидію більше двох тисяч вісімсот гривень. За місяць збільшилась кількість тих, хто отримують субсидію, на дві тисячі домоволодінь. Нагадаємо, що в базі Міністерства соціальної політики минулого місяця виникли помилки і 19 тисяч жителів області недоотримали субсидії, цього місяця все виправлено.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Всі помилки виправлені і з 12 квітня почнуть отримувати пенсіонери пенсію і монетизовану субсидію в повному обсязі, без затримок і технічних збоїв, що було минулого місяця.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення    

Ті громадяни, їх 3000, які користуються грошовою формою субсидій, тобто Міністерство соціальної політики через «Ощадбанк» сплачують безпосередньо підприємствам, ця процедура буде продовжена до першого травня. А вже з першого травня, я так думаю, що всі перейдуть на готівкову форму розрахунків.

Нагадаємо,  надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг є у грошовій формі та  монетизованій, які діють паралельно -перерахування коштів на центральному рівні на банківський рахунок в «Ощадбанку» і спрямування їх на оплату житлово-комунальних послуг та  надання житлових субсидій готівкою безпосередньо одержувачу.

За словами Шпараги, люди дають позитивні відгуки про монетизацію субсидій.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації  

При спілкуванні із людьми, то чую такі відгуки, що вже сьогодні опалення не включали, то люди заощаджують кошти і енергоресурси. Минулого року ми громадянам повернули заощаджені субсидії – 52 мільйони гривень.

Шпарага нагадав, що у разі несплати комунальних послуг у розмірі більше трьохста гривень тими, хто отримують монетизовану субсидію, є ризик, що держава ліквідує право отримувати цю пільгу.

Анна Почапська, Євген Сєріков.