Статистика інфікування коронавірусом у Харківській області залишається невтішною

20 листопадаа 2020

Статистика інфікування коронавірусом на Харківщині залишається невтішною. За останню добу  захворіли понад 480 людей. При цьому місць у лікарнях не вистачає і  з кожним днем зростає потреба у додаткових  медичних закладах для прийому пацієнтів із Ковід. Шляхи вирішення проблеми обговорювали в Харківській обласній раді.

 

Заступник голови Харківської  облради Володимир Скоробагач провів нараду з головними лікарями медзакладів області. Обговорювали відкриття  додаткових опорних лікарень для прийому пацієнтів з Ковід-19. Планувалось, що найближчим часом допомогу хворим на коронавірус почнуть надавати у двох відомчих лікарнях Укрзалізниці. Але у них досі не укладений договір із Національною службою здоров’я, тож за законом це не можливо.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Очень меня разочаровала железнодорожная больница – генеральный директор. Так как договор с НЦЗУ еще не подписан, а мы все ждем, что со дня на день это произойдет. И у них не хватает  медикаментов, терапевтов, у них не хватает средств защиты. Но я думаю, в ближайшее время мы их обеспечим, перекинем с других коммунальных предприятий здравоохранения, которые уже работают с ковид-больными. В принципе, процесс идет, но хотелось бы его ускорить.

Хворих на коронавірус невдовзі зможе приймати обласна клінічна лікарня. Там вже майже закінчені роботи з перепрофілювання офтальмологічного корпусу. Для прийому ковідних хворих буде готовий другий поверх відділення. На першому поверсі ще триває  ремонт. Згодом там буде приймальне відділення.

Володимир Ярош, генеральний директор Харківської обласної клінічної лікарні

По имеющимся объемам и возможности емкости, мы можем на втором этаже, уже утверждены все сметы, до 57 точек будет подключение кислорода. Понимание того, что это нужно сделать в сжатые сроки, есть.

У найближчі дні у офтальмологічному корпусі обласної лікарні  планують збудувати пандус, щоб хворих на візках можна було завозити до відділення. І вже 1 грудня планується розпочати прийом хворих.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков