Стартувала реєстрація на пробне ЗНО

10 Січня 2020

З третього січня розпочалась реєстрація на пробне тестування із зовнішнього незалежного оцінювання. Триватиме вона три тижні. І вже на березневих канікулах всі бажаючі зможуть перевірити власні знання. Цього року центр оцінювання якості освіти повністю перейшов на електронну систему реєстрації.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

На нашому сайті є відповідний розділ – пробне оцінювання. Є відповідна опція «реєстрація». Там все досить просто описано. Тобто абітурієнт, сидячи за своїм комп’ютером вдома чи в школі, чи в коледжі, він може зареєструватися, сидячи вдома, і більше того – можна навіть здійснити оплату через відповідний термінал.

Менш ніж за тиждень в Харківській області зареєструвалось близько 1,5 тисячі бажаючих пройти пробне незалежне оцінювання. З 12 тисяч одинадцятикласників по всьому регіону, у пробному тестуванні планують взяти участь близько 8 тисяч. Участь абітурієнтів у пробному тестуванні полегшує процес проходження тестів під час реального ЗНО, ділиться спостереженнями Олександр Сидоренко.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Знаючи процедуру, по-перше, економиться значна кількість часу абітурієнтові. Для того, хто не був на пробному тестуванні, йому потрібен час для того, щоб зорієнтуватись, де знайти себе в списках, як визначити своє місце правильно, о котрій годині можна зайти, чим можна користуватись. Безумовно, наявність таких навичок, такого досвіду, вона сприяє більш раціональному використанню часу та, власне, психологічно заспокоює абітурієнта.

В одному з районів Харківщини третій рік поспіль місцева влада організовує  безкоштовне пробне ЗНО для всіх сільських дітей. Цей приклад вже почали частково наслідувати і в інших районах. Зокрема, деякі місцеві органи влади беруть на себе фінансування одного тесту  для дітей з малозабезпечених сімей. Коштує  така перевірка  знань  141 гривню за  предмет. Пробне тестування з української мови та літератури пройде 21 березня і 28 березня – з усіх інших предметів на вибір абітурієнта.  Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме до 24 січня.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков