Стартувала реєстрація на додаткову сесію ЗНО

3 Травня 2019

Відсьогодні в Україні стартувала реєстрація на участь у додатковій сесії ЗНО.

Реєстрація на додаткову сесію ЗНО розпочалась сьогодні і триватиме до 20 травня. Скористатися правом взяти у ній участь можуть певні категорії абітурієнтів.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

У першу чергу – це учасники операції Об’єднаних сил. Друга категорія – це особи з непідконтрольних територій, третя категорія – це особи, які відбувають покарання в установах виконання покарання. І четверта категорія – це ті абітурієнти, які зареєстровані на участь в основній сесії, не зможуть протягом основної сесії з тих чи інших причин пройти ЗНО.

Ці причини, наголошують у регіональному центрі, мають бути вагомими – зокрема, проблеми зі здоров’ям, стихійне лихо, яке торкнулося сім’ї абітурієнта, смерть рідних, техногенна катастрофа.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Об’єктивність причини визначатиметься довідкою, тобто одних слів буде замало, потрібна довідка встановленої форми, скажімо, найпростіша, скажімо, якщо людина хворіла, то це лікарняний встановленого зразка – медична довідка, якщо це була техногенна катастрофа, то це довідка з відповідної установи.

Посвідчення мають надати і учасники операції Об’єднаних сил, тобто належність до кожної категорії має бути підтверджена відповідним документом – кажуть у регіональному центрі оцінювання якості освіти. Решта документів – така ж, як і для реєстрації на основну сесію ЗНО.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Обов’язково пишеться заява свою рукою, даються дві фотокартки, зроблені з вимогами до паспортного документа, надається документ про освіту, або довідка зі школи, що він закінчує здобуття освіти і на підставі цих документів ми реєструємо абітурієнта.

Зазвичай участь у додатковій сесії ЗНО у Харківській області беруть 150-200 абітурієнтів. При цьому на відміну від основної сесії,  тестування проходитиме виключно в пунктах, розташованих у Харкові. Зараз – каже Олександр Сидоренко, настає надзвичайно відповідальний період для абітурієнтів, оскільки до початку ЗНО залишаються лічені тижні. І у бажаючих вступити до вишів не повинно залишатись питань щодо зовнішнього незалежного оцінювання. У регіональному центрі говорять – усі охочі можуть звертатися до них з питаннями, що їх хвилюють, завітавши до центру. Також можна поставити питання телефоном, або на сайті Регіонального центру оцінювання якості освіти.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.