Стан та перспективи співпраці між Харківщиною та США обговорили в обладміністрації

14 Лютого 2019

Стан та перспективи співпраці між Харківщиною та Сполученими Штатами Америки обговорили сьогодні голова області Юлія Світлична і Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович. Зустріч відбулась у облдержадміністрації.

З перших хвилин стає зрозумілим – заокеанський дипломат дуже радіє візиту на Харківщину і зустрічі з очільницею області.

Співпраця між Харківщиною і Сполученими Штатами протягом останніх кількох років активно розвивається.  Зокрема, за минулий рік зовнішньоторговельний обіг Харківської області зі США зріс більше, ніж на 14%, у тому числі – на 23% збільшились експортні поставки харківських підприємств до цієї країни.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Сполучені Штати Америки приділяють велику увагу Харківщині, Сходу України і проектам, які ми реалізуємо, і мені надзвичайно приємно, що наша співпраця тільки укріплюється і розширюється. Багатьма проектами ми вже можемо похизуватися. І такий унікальні проекти, як Регіональний центр адміністративних послуг, який сьогодні працює, люди заходять, дуже задоволені, що можуть більше ніж 400 послуг отримати під одним дахом, прозоро, без всіляких черг і дуже комфортно.

Також Юлія Світлична відзначила активну співпрацю зі США щодо впровадження антикорупційних програм і програм з підтримки силових органів і структур.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, у свою чергу, підкреслила – між США та Харківщиною налагоджено плідне співробітництво:

Марі Йованович, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні

Хочу сказати, що між Україною та США, між Україною та Харківщиною у нас є чудове партнерство. І воно тримається, це партнерство на таких стовпах – ви говорили, як «Прозорро», Центр надання адміністративних послуг,  який надає послуги українцям.  Існує чимало інвестиційних та бізнес-партнерств між США та Харковом і це дуже важливо.

Співробітництво між Харківщиною та США розвивається за різними напрямками і дуже важлива його складова – культура. Юлія Світлична запросила Марі Йованович відвідати реконструйовану обласну філармонію:

Марі Йованович, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні

Ця красива будівля філармонії, вона просто надзвичайна. Я пам’ятаю, як минулого року в нас була така культурна ініціатива, коли ми привезли бродвейський мюзікл у Харків. І ваші талановиті місцеві актори брали участь і співали, і грали в цьому мюзіклі.  І, звісно, ми  будемо продовжувати таке культурне співробітництво.

І розвиток співпраці між Харківщиною та США за різними напрямками продовжиться – підкреслила голова області, підсумовуючи результати зустрічі:

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Сполучені Штати Америки – це наш стратегічний партнер. Ми домовилися про подальшу співпрацю, про підтримку Сполученими Штатами Америки  Харківської області і подальших наших проектів. Будемо приділяти увагу і культурній спадщині, і розвитку культурних відносин, безумовно, економічній сфері і антикорупційним програмам. Домовилися також про повну підтримку і прозорості законодавства напередодні президентських і парламентських виборів.

Марі Йованович, у свою чергу, запевнила, що Сполучені Штати зацікавлені у поглибленні співпраці з Харківщиною за різним напрямками.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.