Стан і перспективи розвитку аграрної галузі обговорюють у Харкові

11 Жовтня 2019

Стан та перспективи розвитку аграрної галузі обговорюють на профільному форумі. У Харкові триває 12 міжнародний агропромисловий форум і виставка Agroport East Kharkiv-2019.

Від профільного аграрного форуму до потужної платформи з обговорення аграрних питань. Починаючи з 2014 року – а саме тоді відбувся перший «Агропорт» – форум  набрав обертів – зараз він внесений до календаря продовольчої і сільгоспорганізації ООН ФАУ, як основний майдачник, де розглядаються найважливіші питання аграрної галузі. Захід проходить за підтримки Харківської облдержадміністрації. Від імені очільниці області Юлії Світличної учасників та гостей заходу привітав перший заступник губернатора Марк Беккер.  За низкою показників аграрної галузі Харківська область – у лідерах серед регіонів України:

Марк Беккер, перший заступник голови Харківської облдержадміністрації

За 8 месяцев этого года аграриям Харьковской области удалось собрать прекрасный урожай зерновых и зернобобовых культур на уровне 3, 6 миллионов тонн. Кстати, по этому показателю Харьковская область находится на первом месте среди всех регионов Украины. На втором месте -по производству озимой пшеницы, на 23,6% выросло производство кукурузы, на 8% – производство подсолнечника. Опять же по производству подсолнечника Харьковщина занимает ведущую роль среди всех регионов Украины.

За 8 місяців цього року індекс обсягів виробництва валової продукції сільського господарства склав понад 110%. Крім того, вперше за останній час індекс валової продукції в галузі тваринництва перевищив 105%. А це збільшення обсягів та реалізації м’ясної продукції, створення нових робочих місць.

Практика проведення таких форумів, які стають майданчиками для обговорення нагальних питань, довела свою ефективність і досвід Харківщини  поширений  на інші регіони України. На нинішній форум, який вже вшосте проводиться на Харківщині, завітали представники більше 100 компаній, у тому числі міжнародних.

Олександр Нездюр, директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації

Идея объединения, площадка объединения, чтобы могли встречаться прежде всего государство и бизнес, это фермеры. Это руководители крупных агрофирм, холдинги, это производители сельхозтехники и производители и переработчики сельхозпродукции. Очень удобно, в Восточной Украине таких нет, только у нас.  Сегодня есть представители Министерства и, я думаю, что у нас сложатся интересные диалоги, и эта выставка будет проудктивной с точки зрения, как форум.

Одне з основних питань, порушених у перший день форуму – допомога аграрній галузі з боку держави.  Держава підтримуватиме агровиробників – запевняють високопосадовці:

Інна Мєтєлєва, заступниця Міністра економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства України 

Регіональний фокус на фермері, мілкого сільгоспівиробника, але ми за те, щоб на ринку праці, на ринку виробництва сільськогосподарської продукції були присутні абсолютно усі форми підприємництва, які можуть бути, і ми будемо підтримувати і стимулювати через систему законів, постанов, концепцій, експертної підтримки, з залученням міжнародної технічної допомоги кращих експертів.

Для того, щоб стимулювати розвиток аграрної галузі, буде зроблена ціла низка реформ – кажуть представники профільного Міністерства. І до їх обговорення запрошуються регіони, оскільки не зважаючи на те, що аграрна політика формується у Києві, думки агровиробників повинні бути почуті.

Одначасно з форумом відкрилась і виставка сільгосптехніки, представлено і обладнання для аграрного виробництва. Крім того, запрацював сільськогосподарський ярмарок – агровиробники регіону пропонують різноманітну сільськогосподарську продукцію. Серед учасників заходу є і фермери.  Валентин Спасибо з Харківської області. У чоловіка є досвід ефективного старт-апу у галузі сільського господарства:

Валентин Спасибо,  фермер (Харківська область) 

Начиналось все с мечты, мы с женой побывали на нескольких фермах во Франции, загорелись этим, увидели, насколько это красиво. Насколько люди, которые работают, отличаются от тех, которые живут в городе. Сначала хотели обеспечить семью и друзей и по мере того, как входили в эту жизнь, мы понимали, что это затягивает все больше и больше, и сейчас уже поняли, что хотели бы полноценную малую семейную ферму.

4 роки тому – каже Валентин їх проект починався з 2 альпійських коз і одного сараю. Зараз їх невеличка ферма вже виробляє різні молочні продукти. Мріють про розширення виробництва. Такі заходи, каже Валентин, дуже важливі для фермерів, оскільки це підтримує їх на обраному шляху.

У програмі форуму – проведення низки конференцій, круглих столів, семінарів з різних напрямків аграрного виробництва – зокрема, органічного, виробництва олійних культур, молока, горіхового бізнесу.   Одночасно з проведенням форуму усі дні працюватиме сільськогосподарський ярмарок «Слобожанська ферма», де можна придбати продукцію за цінами виробників.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.