Співпраця Харківської області із Державою Ізраїль триває

14 Вересня 2018

Харківська область не перший рік плідно співпрацює з Ізраїлем. Про те, у яких напрямках зацікавлені розвивати співробітництво Ізраїль і Харківщина говорили сьогодні під час зустрічі у облдержадміністрації глава області  Юлія Світлична і радник Посольства Держави Ізраїль в Україні Фелікс Гурвич.

Ізраїль і Україну пов’язують тісні зв’язки – і історичні, і культурні – каже голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична. Ізраїль – держава, у якій можна багато чому повчитись,  оскільки, маючи територію,  порівняну з Харківщиною, вона за темпами розвитку випереджає  багато навіть розвинених країн. Це – результат того, що можна зробити за рахунок людського потенціалу – говорить очільниця області. Так і Харківщина, попри усі складнощі, демонструє гарні результати:.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Главное – ответственно относиться к своему делу. И тогда будет результат. Я думаю, что именно такие люди работают в Харькове. Мы и также, находясь в очень сложных условиях для себя – и территориально, и сегодня находясь под агрессией со стороны Российской Федерации, находим  возможности переориентировать рынки, включать в технологии новые подходы, добиваться конкурентоспособности наших товаров, выходить на совсем  неизведанные для нас рынки. Но предприятия развиваются, создают новые рабочие места.

У якості прикладу – сьогоднішнє відкриття на Харківському плитковому заводі нового цеху з двома лініями, що дає завантаження підприємства, створененя 100 нових робочих місць та додаткові надходження до бюджету.

Під час зустрічі обидві сторони виявили зацікавленість у розвитку подальшої співпраці. Зокрема, Харкіщина, за словами очільниці області, хоче розвивати співпрацю з Ізраїлем у галузі медицини. Нагадаємо, наприкінці минулого року делегація ізраїльських реабілітологів побувала у Харкові для обміну досвідом з українськими колегами – в першу чергу, в питаннях реабілітації військових. Юлія Світлична і Фелікс Гурвич обговорили можливості розвитку проекту і створення в області спільного навчально-практичного реабілітаційного центру.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Видим наше дальнейшее сотрудничество в медицинской сфере. Это то, что очень развито в Израиле, это, на что мы рассчитываем, поскольку с началом военной агрессии у нас очень много ребят, которые воюют на Востоке нашего государства, на Донбассе имеют различные психологические и физические травмы. И, учитывая опыт Израиля, мы можем быстро восстановить их и вернуть к нормальному образу жизни. На некоторых медицинских площадках такой опыт используется, нам бы очень хотелось активизировать работу в плане создания центра, о котором мы говорили вместе с Посольством Израиля – реабилитационного центра.

Також Харківщина має інтерес до співпраці з Ізраїлем у сфері сільського господарства, зокрема, до застосування Україною новітніх технологій у цій галузі, які успішно використовує Ізраїль. Зацікавлена область і у  розширенні співпрці у сфері підготовки підприємців.

У свою чергу, новий директор Ізраїльського культурного центру в Харкові – Марк Гольдман, який також став учасником зустрічі, висловив зацікавленість у спільних програмах у сфері освіти. За пропозицією Юлії Світличної, ізраїльська сторона вивчить можливість співпраці з регіоном у рамках проекту «Школа лідерства глави Харківської облдержадміністрації».

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.