Соціальні проекти реалізовуватимуться на Харківщині і надалі

5 Квітня 2019

Передвиборчі пристрасті  жодним чином не позначаться на реалізації головних соціальних проектів на Харківщині. В області вже розпочали роботи  з ремонту доріг та освітлення вулиць у сільській місцевості. Пріоритетними для обласної влади залишаються питання розвитку медицини та освіти. Про це у програмі «Точка зору» розповіла радниця голови Харківської обладміністрації з гуманітарних питань  – Марія Андреас.

Проведення виборів Президента на Харківщині відбулось на гідному рівні, практично  без порушень, як ніколи прозоро і демократично. На дільницях були створені всі умови для волевиявлення громадян. Цьому питанню особливу увагу приділила голова області Юлія Світлична.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

Наголошувала на тому, що ми маємо забезпечити чесні і прозорі вибори. Не важливо, хто йде, як йде і де йде.  Всі громадяни мають право сказати, кого вони бачать Головою держави.

Наразі передвиборчі перегони знов у розпалі. Тепер за симпатії виборців борються фіналісти першого туру. Громадсько-політична ситуація у регіоні тим часом залишається стабільною.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

Голова області зайняла дуже важливу позицію, тим, ким вона і має бути. Вона є поза політикою, вона є арбітром, який спостерігає за тим, що роблять політичні течії в регіоні, звичайно, і  має спостерігати за тим, щоб вони дотримувались певних норм законодавства.  Всі проекти, які реалізовувалися, вони і реалізуються надалі.  Все те, що було заплановано, воно робиться далі. Плани і далі йдуть. Планів багато. Весна починається. Це дуже активний час для нас.

В області наразі активно будуються  сільські амбулаторії. Впродовж року в експлуатацію буде здано 30 таких установ. Всі оснащені сучасним обладнанням, з житлом для персоналу та автівками. Реформування сільської медицини відбувається коштом державного бюджету. З обласного виділяються гроші на ремонт районних лікарень та медичних установ обласного значення, розташованих у Харкові.  Для лікарень закуповується нове обладнання.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

Днями розпочав роботу і обстеження перших пацієнтів ангіограф в обласній лікарні. Обласна клінічна лікарня чекала цього ангіографа, це апарат, на якому лікують судини. Це є запобіганням шунтуванню серця. Якщо вчасно це зробити, то це можна попередити. Днями закінчили ремонт у приміщенні. Ангіограф було придбано коштом обласного бюджету. Він найкращий не тільки в Харкові. Такого не було і в області.

Умови життя у сільській місцевості не мають поступатися міським. На цьому повсякчас наголошує голова області Юлія Світлична. Для цього ініціювала низку обласних програм із підвищення якості медицини та освіти на селі, а ще дала старт програмі з модернізації освітлення вулиць. Проект «Енергія світла»  довів свою ефективність у 2018 році і цьогоріч розширює  свої межі.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

З цього року у нас планується освітити 70% під’їздних груп по всій області. Роботи вже розпочаті. У Куп’янському районі вже перші під’їзди освітлені. Це сучасні енергозберігаючі світильники. Якісні. Вони освітлюють не лише вхід, а і прилеглу територію.  Перші кроки зроблені і далі плануємо продовжувати так.

Впродовж року в Харківській області має побільшати і спортивних установ. Наразі розпочато будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу у Краснокутську. Нині в області залишилося шість районних центрів, де такі комплекси ще не збудовано. Та ініціатива має виходити від громад та від районних голів. Рішення про виділення земельної ділянки під будівництво має бути прийнято  на місцевому рівні. Обласна ж влада готова надати проект та взяти участь у фінансуванні будівництва.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

Юлія Олександрівна завжди каже: «Ви починайте, а ми підтримаємо». Ми не можемо сказати їм: «Зробіть це! Зробіть це!» Вони не будуть відчувати відповідальності за це. Люди мають розпочати самі. Вони мають це викохати і це має з’явитись, а потім ми вже допоможемо його виростити.

З настанням тепла розпочались роботи на дорогах області. Цьогоріч фінансування на відновлення автомагістралей збільшено, говорить радниця голови області Марія Андреас. Крім того, очікуються додаткові надходження від перевищення планових зборів на  митниці.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

За ініціативи Юлії Олександрівни, вона ці перевиконання спрямовує до дорожнього фонду.  Вже розпочаті роботи на дорозі Харків-Лозова-Павлоград.  Це наймасштабніший проект у цьому році в Харківській області. Вже підготовчі роботи з минулого тижня розпочаті. На сьогодні розпочинаються масштабні роботи. І оскільки грамотно підійшли до організації, тендерні роботи провели заздалегідь, коли було можливо. Думаю, що за тиждень ви побачите масово на дорогах області працівників.

Дороги, розвиток гуманітарної інфраструктури, підтримка місцевих ініціатив. Політична ситуація на пріоритетах в роботі обласної влади жодним чином не позначиться – говорить Марія Андреас і обіцяє, що започатковані проекти     будуть реалізовуватися за будь-яких умов.

Марія Андреас,  радниця голови Харківської облдержадміністрації з гуманітарних питань

У нас немає жодних передумов для того, щоб якось змінювати свою роботу. Люди мають бачити, що є осередок стабільності в регіоні і цим осередком є Харківська обласна адміністрація, яка виконує свої обіцянки, не зважаючи на політичні течі, які вирують навколо. У нас є фактичний обсяг роботи, який ми маємо  виконати, які ми вже пообіцяли мешканцям регіону і які вони мають отримати.

 Ольга Шевченко.