Сотня дітей області відвідали військову частину

21 Березня 2019

П’ята Слобожанська бригада запросила більше 100 дітей з різних районів області до військової частини, аби показати чим живуть сучасні військовослужбовці. Тож, що найбільше зацікавило школярів, знає Олена Павличенко.

На плацу військової частини 3005, у 5 Слобожанській бригаді – військова техніка, кінолог з вівчаркою. Нацгвардійці готові показати школярам Харківщини військове озброєння. Побачити все це до частини приїхали більше 100 учнів з різних районів області. Всі вони знають про життя військовослужбовців, хіба що з розповіді вчителя предмету «Захист Вітчизни».

Денис Голик, начальник майстерні з ремонту озброєння військової частини 3005

Пістолет Форд – це є вже українське виробництво. Це вже в нас п’ять років, як випускається. Дуже надійна зброя. Також є  форд 600, який прийшов на заміну ГП-25, так сказать подствольник.

Вогнепальна зброя викликала у дітей зацікавлення. Артемові, наприклад, впала в око снайперська гвинтівка.

Вот она, вот она, смотрите.

Деяку з представленої зброї хлопець вже тримав у руках, але більшість він ніколи не бачив, як інші школярі.

Кирило

Нет, военным не хотел бы быть, но я буду почти как военный, в МЧС. Там буду и стрелять и все делать.

Пожвавлений інтерес пістолети та гвинтівки викликають і у дівчат. Восьмикласниця Єва говорить, що можливо, колись пов’яже своє життя з військовою службою.

Єва

Я никогда не видела СВД. Еще я хочу увидеть кинологов с собаками, потому что это моя стихия. Возможно, я тоже хотела бы стать такой же, как они.

Вчитель предмету «Захист Вітчизни» Олександр показує своїм учням те, про що не раз розповідав на уроках. З власного досвіду розповідає, що відмічає зацікавленість останнім часом військовою службою у дівчат.

Олександр Фурсов, викладач предмету «Захист Вітчизни»

Ви бачите дівчат тут більше, ніж парубків і вони вивчають «Захист Вітчизни» за програмою юнаків за власним бажання.

Щороку все більше жінок йдуть служити до армії, де виконують ті ж самі завдання, що і чоловіки, розповідає заступник командира частини по роботі з особовим складом.

Олександр Росляков, заст. командира частини по роботі з особовим складом

Багато чого за п’ять років в Національній Гвардії помінялось. Помінялась і система підготовки і покращилось забезпечення, харчування. Підготовка особового складу здійснюється професійними інструкторами, які проходили навчання за стандартами НАТО.

Подібні акції, де знайомлять школярів з життям військовослужбовців, нацгвардійці проводять кілька разів на рік. Олександр Росляков певен, що розказувати про армію дітям слід не тільки у школах, а й в родинах.

Олександр Росляков, заст. командира частини по роботі з особовим складом

Захисник Батьківщини – він повинен розуміти, що є армія, що він повинен в ті часи, коли у країні ведеться війна, він повинен знати, що справжній чоловік, справжній громадянин України повинен вміти захищати свою державу, свою сім’ю, своє місто.

Школярам показали казарму та розповіли про розпорядок дня військових.

Артем

Все-таки – это привыкнуть сначала. Тут есть устав, свои правила, это не так, как дома и к этому надо привыкать.

Наостанок, дітям роздали медалі «Юного Гвардійця» та показали виступ кінологів. Вівчарка на прізвисько Антей виконувала команди, шукала вибухівку в автомобілі та наздоганяла уявного  втікача.

Захід провели напередодні 5 річниці Національної Гвардії України.

Олена Павличенко, Євген Сєріков