Сьогодні жителі області відзначають день Харківщини

19 Вересня 2019
Сьогодні жителі області відзначають день Харківщини.  Багато хто з наших земляків золотими літерами вписували свої прізвища в історію розвитку та відродження нашого краю. Сьогодні Харківська область – промисловий, культурний, сільськогосподарський центр, один з найпотужніших регіонів України. Журналісти Вечірніх новин проаналізували, як пройшов цей рік для Харківщини.
Рішення відзначати день Харківської області було прийнято ще десять років тому. Дата 19 вересня вибрана невипадково. Саме цього дня, у 1943 році Харківська область була остаточно звільнена від нацистських окупантів. Сьогодні Харківщина наряду з іншими регіонами країни активно розвивається, говорять експерти.  Ремонтуються дороги, відновлюються соціальні заклади, розвиваються підприємства.
Марія Андреас – радниця голови Харківської облдержадміністрації 
Дуже класно, що у нас зараз вирівнюється життя в районах і обласному центрі. Мені здається, що на сьогодні в районах жити навіть комфортніше. Це чистіше повітря, але в тебе тут відремонтована лікарня або амбулаторія, тут  у тебе  гарний садочок,  тут школа також гарної якості. Якщо немає в твоєму населеному пункті школи, то до тебе приїжджає шкільний автобус, який забирає твою дитину  і привозить до школи  і мені здається, що це просто мрія.
Харківщина вважається освітнім центром в країні, в області зараз активно впроваджуються всі сучасні стандарти починаючи з дитячого садочка і закінчуючи молодими науковцями.
Світлана Резван, радник голови Харківської облдержадміністрації
Умови вирівнюються. Якщо подивитися на цифри, на оснащення, на кількість кабінетів, які оснащені, не тільки НУШ, а і природничих наук. Крім того, минулого року Юлія Олександрівна поставила нову задачу з підвищення знань з технічних наук, з рівня математики, фізики.   Йде кропітка робота за цим напрямком, йде оснащення. Працюємо взагалі над кожною школою.
Вже другий рік поспіль в області активно ремонтуються та будуються нові дороги. Днями відкрили об’їзну дорогу навколо Лозової. 
 
Ігор Турченко, керівник ДП «Дороги Харківщини»
За 4 місяці за підтримки обласної державної адміністрації та Лозівської ОТГ ми виконали всі проектні роботи, випуск 12 ділянок і в кінці квітня перші роботи розпочали. За три місяці виконанні роботи в повному обсязі, роботи з формування основи глини піску двох шарів щебеню і двох слоїв асфальтобетонну. Ця дорога дає безпеку міста Лозова, весь транспорт піде в об’їзд.
Якщо минулого року пріоритетним напрямком для ремонту був Сумський напрямок, то цього року дорога до Дніпропетровської області Харків-Мерефі-Лозова-Павлоград. Місцеві вже дали оцінку такої роботи.
Наталя, жителька Лозівського району  
Раньше ми  практически забыли дорогу на Харьков, а вот буквально в последний раз, такая радость,  теперь хоть дважды в день. Десять лет не было дороги не существовало. Душа на сегодня радуется, раньше, когда в последний раз ездили двухт колес не стало, сейчас всё на месте. Спасибо Юлии Александровне, спасибо ей за всё!
Харківщина для іноземних гостей стає все   більш привабливою.
Кястутіс Ланчінскас, голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні
Мені здається, що Харків і Харківська область можуть стати дуже хорошим прикладом для інших регіонів, і цей успіх ми завдячуємо одній складовій – ми змогли вибудувати дуже гарні стосунки і ми намагалися працювати якнайліпше, і звичайно, ваші зусилля. Ваші персональні зусилля. Тому я дуже поважаю ті зусилля, які ви докладаєте.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Мені приємно констатувати, що ті програми, які ми разом розробляли в Харківській області, які стосуютьcя антитерористичної, антидиверсійної діяльності, а також забезпечення громадського і публічного порядку, ефективно працюють у регіоні. У цьому питанні хотілось би відмітити фахову роботу вашої команди, яка долучилася і наразі ми бачимо гарний, плідний результат з урахуванням європейських практик на реалізації харківської програми.
Харківський аеропорт спроможний прийняти та забезпечити комфорт і безпеку щонайменше двом мільйонам пасажирів на рік. Цьогоріч його послугами вже скористалися більше мільйона людей.
 
Володимир Васильченко, генеральний директор Міжнародного аеропорту «Харків»
Активность населения повышается, авиакомпании стали больше доверять нашему региону. Соответственно, нам удается их привлечь на наш рынок, авиакомпании приходят предлагают новые маршруты, соответственно, появляется спрос.
Також нарощує потужність і промисловість області. Підприємства виходять на міжнародний рівень, деякі з промислових гігантів регіону мають замовлення на декілька років вперед.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
Підтримуємо розвиток промисловості, як база регіональної економіки. Кожне підприємство має нашу підтримку і контроль від цього, ми допомагаємо, як у виробничих, так і у соціальних, і промисловість на Харківщині зростає.
Є також  можливості для розвитку  для малого та середнього бізнесу Харківщини.  Про це говорить і висока оцінка європейців.
 
Жан-Ерік де Загон, голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку 
Якщо ви хочете розвивати малий та середній бізнес, потрібно розвивати правильний клімат і це, що ми в вас бачимо. І потрібна добре розвинута інфраструктура і це те, що ваша влада і губернатор розуміють.
Тож на сьогодні область активно розвивається за багатьма напрямкам. Сьогодні губернатор привітали жителів області з нагоди дня Харківщини.
Юлія Світлична, голова Харківської обласної державної адміністрації 
Щиро вітаю всіх земляків із Днем Харківщини! Це святковий день для всіх, хто любить рідний край, докладає зусиль та вкладає душу й серце у його розвиток. Ми з вами точно знаємо, який регіон України – найкращий. На Харківщині живуть активні, працьовиті та небайдужі люди. І саме вони є найбільшим скарбом нашої землі. Мужність наших захисників, щирість та сміливість волонтерів, перемоги наших спортсменів, високі оцінки школярів та студентів, розробки науковців, креативні ідеї айтішників, виробничі ноу-хау промисловців, щоденна праця аграріїв – усе це складається в успіх Харківщини та формує бренд нашої області, знаний в усьому світі. Кожного дня кожен з нас своєю працею та своїми здобутками робить внесок у розвиток Харківської області. Тому в цей святковий день бажаю успіху кожному, адже наш успіх – це успіх нашого регіону. Розвиваймо Харківщину разом!» 
Анна Почапська