Сьогодні Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 Липня 2018

Людина не товар. У цей день, тридцятого липня, весь світ відзначає день протидії торгівлі людьми. Сексуальне рабство, примусове жебрацтво, трудова експлуатація – все це може загрожувати тим, хто хоче виїхати за кордон. Щоб вберегти людей від такої небезпеки у Харкові провели квест-акцію.

Двадцять два відсотки громадян Харківщини знаходяться у  групі ризику, коли йдеться про ймовірність торгівлі людьми. Таку статистику наводить Ольга Білецька, один з організаторів акції.

Ольга Білецька,  голова організації “Жіноча громада”

Люди, коли їм пропонують роботу, пов’язану з переміщенням чи переїздом, на одне з питань, відповідають «можливо». Що це за питання? По-перше – «Ви готові працювати без трудової угоди?» «Ви віддали би свій паспорт роботодавцю?» «Погодились би ви працювати на нелегальному виробництві за кордоном?»

Щоб допомогти харків’янам не стати жертвами торгового рабства, просто у середмісті організували квест-лабіринт.  Аби знайти вихід із нього, учасники мали відповісти на питання, що необхідно знати, коли шукаєш роботу за кордоном.

Дар’я Трофіменко

Мы каждый день видим в новостях, что очень многие люди уезжают за границу и многие из них попадают в рабские условия труда, в определенную кабалу. Этот квест призван для того, чтобы научить нас действовать в той или иной ситуации.

Денис Новіков

Я надеюсь, что благодаря таким акциям, которые проходят сегодня в Харькове, мы приблизимся к решению этой проблемы.

Тільки з початку цього року правоохоронці викрили двадцять п’ять злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми. По всім ним відкриті кримінальні провадження. Двадцять три справи вже розглядаються у суді.

Олег Грінь, заст. нач. управління по боротьбі з торгівлею людьми ГУНП у Хар. обл.

Статья является тяжкой и наказание максимальное – 15 лет. Это если преступление совершено группой лиц. Минимальное наказание – 3 года.

Розкритих справ з торгівлі людьми могло би бути набагато більше. Але постраждалі найчастіше самі приховують факт злочину

Юлія Корпачова, заст. нач. відділу у справ сім’ї та молоді Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Люди бояться та соромляться. Наприклад, у селах, людина їде на заробітки за кордон і приїде звідти з великими грошима, а повертається ні з чим. І вже боїться про це зізнатися.

Нині на Харківщині  статус жертв торгівлі людьми мають сорок три особи. З них  тридцять – це чоловіки, дванадцять жінок та одна дитина.

Юлія Котелевська. Макс Артамонов.