Сьогодні відбулось чергове засідання суду у справі тарифів на проїзд

22 Липня 2019

 

Сьогодні відбулось чергове засідання суду у справі тарифів на проїзд у громадському електричному транспорті. Розглядали апеляцію антикорупційного центру.
 
Сьогодні під час засідання суду у справі тарифів на проїзд у міському електротранспорті виступили представник Харківського антикорупційного центру, як позивач,  та адвокати міських електродепо.
 
Костянтин Прокопєв,  заступник директора юридичного департаменту Харківської міськради 
Рішення від 22.05.19. Виконавчим комітетом міської ради були повні можливості для обговорення цього нормативно-правового акту. Тобто, вони повністю використали своє право, надали дуже багато зауважень.
Володимир Рисенко, представник Харківського антикорупційного центру, адвокат
Зараз йде обговорення виключно про процедурне питання. Суд першої інстанції відмовився розглядати справу по суті. Це доволі цікава історія, тому що 6.02 було прийнято рішення, 19.02 за нашим клопотанням було призупинено дію тарифів.  Харківська міська рада не виконувала це рішення, за нашими приблизними підрахунками збиралася сума в 3 млн. за метро, трамваї та тролейбуси, які не законно отримувались з тих тарифів, 22 травня приймається рішення про встановлення тих самих тарифів, але із дотриманням процедури.
За словами представника Харківського антикорупційного центру, виконком міськради виправив викладені в позові порушення – недотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Проте у ХАЦ стверджують, права харків’ян і досі порушені.
Володимир Рисенко, представник Харківського антикорупційного центру, адвокат 
Мова йде про те, що суд повинен розглянути справу по суті і сказати, чи були законні тарифи від 6.02, чи не були.  Якщо вони були незаконними, то яким чином харків’яни можуть звернутися до суду і отримати те, що вони переплатили. І весь процес апеляції йде про те, чи поверне суд апеляційної інстанції на повторний розгляд, чи буде суд першої інстанції виносити рішення по суті , від чого він відмовляється.
Наступне засідання суду у справі тарифів на міський електротранспорт назначено на 15 серпня.

Ольга Сітковська, Віктор Сєріков