Сьогодні відбулась позачергова сесія Харківської міськради

12 Жовтня 2021

Відбулась позачергова сесія Харківської міської ради, яка була скликана через велику кількість захворілих Ковідом в Харкові. Зокрема, стало відомо, що на сьогодні всі ліжка з поточним киснем, а їх 641 – зайняті. Залишаються вільними тільки ліжка без кисню. Медиків не вистачає, а рівень вакцинованих дуже низький. Харківська область на межі «червоної» зони, що, в свою чергу, може призвести до низки обмежень. Під час сесії депутати від «Блоку Світличної «Разом!» виступили з вимогою вжити дієвих заходів щодо підтримки медичних працівників. У Блоці підкреслили, що від рівня підтримки медиків, залежать тисячі життів.

З заяви Блоку Світличної «Разом!»   

Депутати запропонували встановити надбавки до зарплати на період пандемії. Позиція представників фракції – незмінна. «Враховуючи усі професійні ризики, з якими стикаються медичні працівники, рівень навантаження та відповідальності, матеріальна допомога – лише мала частина того, що має зробити влада,» – позицію фракції озвучив депутат Ігор Черняк.

 

Пропозицію було підтримано депутатським корпусом. Тож найближчим часом медики Харкова мають отримати систему муніципальних надбавок до посадового окладу для медичних працівників, які безпосередньо приймають участь у наданні медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 

Загалом під час сесії було розглянуто 11 питань, в тому числі і кадрові. Проте депутати висловили свої зауваження, що проекти рішень надходять до них запізно, і народні обранці навіть не встигають ознайомитися з тими питаннями, за які вони мають голосувати.  Більш детально про те, що обговорювалось під час позачергової сесії міськради, дивіться у подальших випусках «Вечірніх новин».