Сьогодні відбулась чергова сесія Харківської обласної ради

27 Лютого 2020

Сьогодні відбулась чергова сесія обласної ради, під час якої депутати обговорили питання життєдіяльності області та ухвалили низку важливих питань.

Почалося засідання сесії обласної ради з оголошення про створення нової депутатської групи під назвою «Слобожанщина». До неї увійшли 49 депутатів, які раніше входили до групи «Довіряй справам». Від об’єднання виступив депутат Олег Каратуманов, який висловив думку своїх колег про те, що відсьогодні вони працюватимуть ще краще на розвиток області.
Наступним не менш цікавим питанням стала заява 48 депутатів про необхідність достроково призупинити повноваження першого заступника голови обласної ради Віктора Коваленка, той, в свою чергу, був здивований таким розвитком подій. Певен – дії деяких депутатів є політичним замовленням проти нього.

Віктор Коваленко, заступник голови Харківської обласної ради

Я вважаю, що не ці питання повинні виноситися на порядок денний, на нас дивляться люди, ми повинні говорити про те, спадок продукції, ми про це повинні говорити, як допомагати людям, от де інвестори, як ми будемо розвивати Харківську область. Про господарство в області повинні говорити, а не про політичні питання.

Колеги підтримали Віктора Коваленка, зокрема, заступник голови облради Володимир Скоробагач. За його словами, вносити політичні питання до сесійної зали не можна.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради 

Все депутати должны работать на благо нашей громады и не вносить дестабилизацию. По поводу Виктора Николаевича – он боец, он прошел Афганистан и он подставит плечо, а он еще работать дальше, так что думайте сами.

Між тим, за процедурою відбулося таємне голосування, для цього депутати вийшли на перерву. Більшість народних обранців використали вільний час для обіду. Після підрахунку голосів стало відомо, що Віктор Коваленко залишається на посаді, оскільки за його звільнення проголосувало значно менше депутатів від необхідної кількості. Поки депутати вирішували, як їм працювати далі, на території торговельного центру «Барабашово» почалися масові заворушення. Про це стало відомо з соціальних мереж. Голова області відреагував на події на ринку. Нагадаємо, що кілька місяців тому Кучер заявив, що бере на себе відповідальність розібратися у ситуації.
Проте, сьогоднішні події навколо ринку показують, що ситуацію й досі не врегульовано.

Олексій Кучер, голова Харківської облдержадміністрації

Я закликаю Кернеса Геннадія Адольфовича, я закликаю Олександра Борисовича Фельдмана припинити розбірки на «Барабашово», з’ясування відносин, ми всі розуміємо глибину стосунків, ці процеси притягнуті в площину власних стосунків, ми не можемо це допустити, там вже зброя застосовується, я завтра у Києві доповідатиму про цю ситуацію Президенту.

А поки Олексій Кучер підійматиме цю проблему перед Главою держави, до торговельного центру прибув мер міста Геннадій Кернес.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова 

Олексій Кучер як юрист, як адвокат біля 2-х місяців тому отримав весь пакет документів на ті роботи, які зараз будуть проведені. Він все знає. Це він грає в політичні ігри. І коли він доповідатиме Президенту, нехай доповість об’єктивно – що тут творять барабашовці і що робить місцева рада для того, щоб навести тут лад і порядок.

Ще в середині лютого підприємці встановили на вході до торгівельного центру «Барабашово» металеві конструкції, техніку та прапори на знак протесту проти намірів міської влади побудувати дорогу через ринок. Окремі гасла розмістили на арці над дорогою. Сьогодні на місце прибули міські комунальники з намірами демонтувати конструкцію. Мовляв, дозволу на її встановлення міська влада не надавала. Водночас на місці пікету з’явилися молодики у камуфляжі. Між підприємцями та невідомими стався конфлікт.

Сергій Зайцев, речник ТЦ “Барабашово”

Сьогодні, початок на 12-ту, невідомі люди в камуфляжній формі, із закритими обличчями оточили одну з опор центральної арки і силовим чином намагалися забезпечити демонтаж цієї споруди. Підприємці намагалися дізнатися, що відбувається і отримали сльозогінний газ в обличчя, в хід пішли гумові кийки. Людей не пускали до опор. Після того, як почалося протистояння, пролунало з боку тих, хто оточив опори, багато пострілів, були шумові гранати, був газ.

Кільком підприємцям після сутички знадобилася допомога лікарів. Чотирьох осіб було доставлено до лікарні з опіками очей та кінцівок. Деякі учасники протистояння отримали забої, але від допомоги медиків відмовились. Для захисту правопорядку до місця конфлікту прибули близько сотні правоохоронців. Силовики затримали півсотні осіб і провели слідчі дії для встановлення всіх обставин протистояння.

Валерій Сокуренко, начальник ГУ Нацполіції в Харківській області

Ті люди, які силою намагалися тут встановити свої порядки, вони затримані. У Московському райвідділі знаходиться 50 таких осіб. Виїдуть туди прокурор, виконуючий обов’язки начальника слідчого управління, підполковник поліції Маслій. Там є відеоматеріали. Ми документували те, що тут відбувалося. Зброї тут не вилучено. Ніхто не скинув. Є корпус гранати, але це граната стрейтбольна. Є пістолет, але це травмат. Це теж не зброя, це спецзасіб. Оцінка правова буде надана.

Ситуацію сьогодні прокоментував колишній голова Харківщини, нині голова обласної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ» Ігор Райнін.

Ігор Райнін, голова обласної організації Політичної партії «Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ»

За сьогоднішню ситуацію на ринку “Барабашово” у Харкові вся відповідальність лежить на голові Харківської обласної державної адміністрації Олексії Кучері, який так і не зміг стати губернатором. Відповідальність кримінальна. І не треба намагатися робити крайніми правоохоронців. Саме глава ОДА публічно взяв на себе відповідальність за вирішення цього питання, саме він проводив зустрічі, саме він” крутив договорняки”, саме він займався дешевим піаром. Все це, в комплексі з відвертою некомпетентністю і безвідповідальністю, привели до сьогоднішніх подій і десяткам постраждалих. Буде відповідати.

Між тим, обіцянкам міської влади надати нові майданчики для торгівлі підприємці не вірять і збираються далі стояти на своєму та перешкоджати роботі комунальників на території торговельного центру, оскільки бояться залишитися без робочих місць.

Теперь придется круглосуточно, не спать ночами. Жить тут будем. Возведем палаточные лагеря, будем тут спать, жить. Відсьогодні на місці пікету протестувальників у посиленому режимі чергуватиме і поліція, аби унеможливити повторення силових протистоянь.

Ання Почапська, Ольга Шевченко, Макс Артамонов, Віктор Сєріков.