Сьогодні весь світ відзначає день боротьби з гепатитом

28 Липня 2021

Сьогодні весь світ відзначає день боротьби з гепатитом. Долучилась до цього  і  Харківщина. Сьогодні у центрі міста всі охочі могли безкоштовно та анонімно пройти тест та за 10 хвилин дізнатись його результати. Подробиці -далі.

Мы проводим экспресс-тестирование на гепатит С быстрыми тестами, на определение суммарных антител к гепатиту С. Мы сейчас обработаем безымянный палец, прокол сделаем и возьмем капельку крови.

Так, за якісь лічені хвилини, просто у центрі міста сьогодні можна було перевірити, чи не є ви носієм вірусу гепатиту С. Гепатит – це підступна хвороба, яка може жодним чином не проявлятись, але при цьому поступово вражати печінку і врешті призвести до смерті людини.

Олена Овчіннікова, директорка благодійної організації

Якщо люди ведуть звичайний образ життя, вони вважають, що їх це не стосується. Але статистика нам говорить про те, що 3% людей в Україні живуть з вірусним гепатитом С і 95% з інфікованих не знають про це, вони ніколи не тестувались і ніколи не дізнавались.

Заразитись гепатитом можна трьома шляхами: через кров, при безпосередньому контакті з інфікованою кров’ю, при незахищеному статевому контакті та від матері до дитини під час вагітності та пологів. Не стерильні інструменти у лікаря чи в салоні манікюру можуть призвести до зараження вірусом. Тож, при можливості, краще все ж таки проходити тести, кажуть фахівці.

Наталія, харків’янка

Це насамперед піклування про себе та своє здоров’я, це наше майбутнє життя, тому що гепатит – це така хвороба, яка може сидіти в нас і ми про неї нічого не знаємо і чим скоріше ми звернемось до лікарів, тим ми будемо здоровіші.

Олена, харків’янка

Мы вот гуляли с детьми в парке и нас пригласили для того, чтоб пройти экспресс-тест, я проходила его 6 лет назад – это был платный тест, а сейчас захотелось просто контрольный тест пройти.

А щоб вберегти себе від гепатиту, необхідно уникати будь-якого контакту з чужою кров’ю, користуватись контрацептивами та слідкувати за стерильністю інструментів у лікарнях та під час косметичних процедур.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков