Сьогодні в Україні відзначають Міжнародний день волонтера

6 Грудня 2019

Сьогодні в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. «Станція Харків» – ініціатива небайдужих, які надають допомогу і підтримку тим, хто опинився у складних життєвих ситуаціях. Юлія Конотопцева працює в організації з літа 14-го року. Вона розповіла, наскільки небайдужі люди до проблем оточуючих і як доброта здатна подолати проблема.

На «Станції Харків» сьогодні проходять навчання жінок інтернет-професіям. Проект не новий. Він об’єднує мам у декреті, які опинилися в складних життєвих ситуаціях та потребують підтримки.

Юлія  Конотопцева, кординатор «Станції Харків»

Це мама, яка або в декретній відпустці, або засиділася в декретній відпустці, яка не бачить себе в тій професії, в якій вона працювала раніше, до декрету, або ця професія більше не актуальна, або вона відстала від своїх конкурентів і вона вже не може на такому ж рівні, як інші, працювати.

Навчання проходить за двома спеціальностями: адміністратор соціальних мереж та копірайтер.

Наталія Барашкова, тренер з копірайтингу

Есть девушки, которые никогда раньше не занимались текстами, но хотели бы писать. В школе всегда хорошо писали сочинения, или мечтали написать книгу и таким образом получается, что судьба их приводит сюда. В результате у нас девушки, заканчивая курсы, находят первых заказчиков и начинают свою профессиональную деятельность.

Навчання триває 2 місяці по кілька годин на день. А під час занять з дітьми допомагають займатись вихователі.

Ольга раніше працювала банківським співробітником. Але тепер хоче перекваліфікуватись, адже працювати в офісі поки не має змоги – має маленьку донечку.

Ольга  Зайцева

Я приехала из Донецка, потому что там начались боевые действия. Я бросила работу. И переехала сначала в Днепропетровск, теперь – в Харьков.  Дочка у меня особенная. У нее есть группа инвалидности, она не ходит.

Сьогодні «Станція Харків» має кілька донорських та волонтерських проектів – розповідає кординаторка організації Оксана Конотопцева. До того, як жінка почала тут працювати, була волонтером.

Юлія Конотопцева, кординатор б/о «Станція Харків»

У 14-му році люди просто покидали всі свої роботи, покидали свої сім’ї, і з ранку до ночі цілодобово працювали на те, щоб не допустити гуманітарної катастрофи у Харкові.

«Це був не волонтерський рух, а громадська ініціатива», – згадує 2014 рік Оксана . Жінка особисто спостерігала за тим, як понад 5 років тому перші переселенці прибували на харківський вокзал.

Юлія Конотопцева, координатор б/о«Станція Харків»

Я зрозуміла, що мені потрібно крім грошей і час власний присвятити цій справі. Бо людей багато, рук не вистачає. Подумала, поки в мене відпустка, я побуду на вокзалі, буду допомагати людям. Потім відпустка скінчилася, а робота, власне, не скінчилася.

Один день чи кілька разів на тиждень – знайти час для допомоги потребуючим може кожен.

Юлія Конотопцева, кординатор б/о «Станція Харків»

Людина заповнює таку от анкету волонтера і власне пише, що він може робити, які навички, щоб він хотів робити. З дітьми працювати, з дорослими, допомогати з текстами і т.д. Власне, потім ми обробляємо цю інформацію і запрошуємо людину пробно прийти щось зробити, десь попрацювати,  в якомусь проекті себе проявити. І, якщо людина наша, а ми – її і в нас все співпадає, то, власне, ми залишаємося разом і довго працюємо, у нас таких людей вже багато.

Волонтери створили кілька напрямків допомоги: гуманітарна, психологічна та юридична допомога, програма тимчасового поселення, навчання дорослих та дітей, перекваліфікація і працевлаштування, соціальний супровід, адресна допомога та багато інших.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.