Сьогодні в Україні відзначають День Нацполіції

4 Липня 2019

Сьогодні українські поліцейські відзначають професійне свято. З Днем Національної поліції їх привітала голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

Урочисті збори з нагоди 4-ї річниці створення Національної поліції України відбулися у Харкові. До правоохоронців Харківщини з вітальним словом звернулась очільниця області Юлія Світлична. Вона відзначила, що реформа МВС стала наймасштабнішою в історії нашої держави:

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Перед державою 2014-15 роками постало дуже важке питання: в умовах війни реформувати одну з найширокіших і найважливіших ланок і сфер життя суспільства. Але держава пішла на це. І, незважаючи на всі складні умови, саме реформа  в МВС, у лавах Національної поліції стала наймасштабнішою в житті нашої держави і саме вона стала та найпоказовішою.

Харківська область у 2013-2014 роках переживала складні часи, але завдяки спільним зусиллям влади і правоохоронців у 2015 – 2016 роках Харківська область з нестабільного регіону перетворилася на взірцевий для всієї України – підкреслила Юлія Світлична:

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

До нас, на Харківщину тепер приїжджають іноземні гості, відкривають свої представництва. Ми з вами проводимо найвагоміші європейського рівня заходи – як спортивні, так і політичні, економічні. Ми з вами сьогодні стаємо форпостом не тільки нашої держави, а й усієї Європи. На вас покладаються надії всіх – і жителів Харківської області, й у цілому громадян України. Ви – обличчя реформи.

Очільниця Харківщини зазначила, що реформа у поліції триває і завдяки завзятості, професіоналізму і бажанню змінитися, поліція стане такою, якою її хоче бачити суспільство. Глава області вручила правоохоронцям відзнаки Харківської облдержадміністрації.

Вітаючи правоохоронців з 4-річницею Національної поліції начальник обласного главку  Валерій Сокуренко  відзначив, що правоохоронці Харківщини демонструють постійну готовність бути на захисті держави і кожного громадянина. На шляху оновлення поліції зроблено низку кроків:

Валерій Сокуренко, начальник ГУ Національної поліції у Харківській області

Скорочено час прибуття нарядів до 15-20 хвилин, почали  працювати групи комунікації для забезпечення безпеки під час масових заходів, групи реагування на домашнє насильство. Більшість проектів запроваджена завдяки спільній роботі органів влади, правоохоронних органів і громадськості, хотів би щиро подякувати керівництву ХОДА, особисто Юлій Олександрівні, всіх керівників правоохоронних органів, які присутні в залі за підтримку реформ поліції, за взаємодію під час охорони громадського порядку і в забезпеченні боротьби зі злочинністю.

Під час урочистостей з вітальним словом до правоохоронців звернувся керівник Харківського регіонального представництва Консультації місії ЄС  Роберт Жолкевськи:

Роберт Жолкевськи, керівник Харківського регіонального представництва Консультативної місії ЄС

Для всех нас большая честь сотрудничать с вами по вопросам реформы гражданского сектора безопасности сегодня. Я и мои коллеги стараемся делать все возможное, чтобы помощь Украине достигла необходимых результатов в реформирвоании гражданского сектора безопасности. Каждый из нас готов максимально вас поддержать и поделиться своим опытом и навыками.

Від імені Консультаційної місії ЄС він передав Головному управліннію Нацполіції області 7 криміналістичних наборів.

Свято продовжилось концертом.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.