Сьогодні у трьох десятках міст України пройшли акції протесту підприємців SAVE ФОП

11 Лютого 2020

Сьогодні у трьох десятках міст України відбулись акції протесту підприємців SAVE ФОП. Протестувальники вимагали скасування законів, які зобов’язують фізичних осіб-підприємців встановлювати касові апарати. На думку представників малого та середнього бізнесу, ці нововведення фактично скасовують спрощену систему оподаткування. Акція протесту пройшла й у Харкові під стінами обласної адміністрації.

Близько сотні підприємців зібрались сьогодні біля будівлі Харківської обладміністрації. Основна вимога – скасувати ухвалені ще восени закони, які  набули чинності цього року. Вони зобов’язують  підприємців використовувати касові апарати, запроваджують електронний чек та чималі штрафи для бізнесу.

Андрій Бабуджан, підприємець

Решили установить в каждую торговую точку кассовый апарат, это называется «полная фискализация», на рынках это приведет к разрушению нашего бизнеса. Проверки страшные, штрафы, разоряющие наших предпринимателей, создается впечатление, что  мы просто надоели, власть имущим в этой стране, и они хотят от нас избавиться.

Підприємці також обурені посиленням перевірок контролюючими органами.  Анатолій Бондалетов – підприємець з двадцятирічним стажем, у нього власний швацький цех, де працює близько двох десятків співробітників.

Анатолій Бондалетов, підприємець, голова ГО «Виробники та підприємці Слобожанщини»

Мы чувствуем непосильное бремя налогов, не говоря об аренде и сопутствующих расходах, если ввести кассовые аппараты, новые правила, это просто нереально.  Эти «драконы» направлены не на то, чтобы мне помочь, чтобы я платил налоги, поднимал свою страну, а чтобы задушить, потому что в таких условиях, как нам предлагают,  работать неможливо.

Нещодавно ухвалені закони фактично знищують спрощену систему оподаткування – вважають учасники акції.

Андрій Коломійцев, підприємець

Податкове законодавство, яке існує, не спрямовано на те, щоб бізнес розвивався, а на те, щоб ще більше ускладнити життя підприємцям. Єдине, що було для малого підприємництва – це спрощена податкова система, яка не вимагала багато зусиль для складання звітів, сплачування податків, а нинішня влада намагається це скасувати і зруйнувати.

Масова еміграція активних представників бізнесу за кордон або відхід «у тінь» – підприємці кажуть, іншого виходу для них немає.

Олексій Дедул, підприємець

Мы хотим донести до власти, что в условиях становлення микробизнеса, не на часі душить нас, все это ляжет на плячи конечного потребителя – 90 % предпринимателей закроются, 10% включат в себестоимость своих товаров.

Посилення фіскального тиску не підвищить дохід державної скарбниці, а навпаки,  призведе до втрат місцевих бюджетів – вважає президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак.

Олександр Чумак, президент Асоціації приватних роботодавців

Єдиний податок, який сплачують ФОПи, йде у місцевий бюджет, Харківська область отримує 18%, і якщо ФОПи уйдуть «в тінь», будуть страждати саме місцеві бюджети, ОТГ, бюджети селищ, міст, які призведуть до того, що буде недостатньо коштів для реалізації місцевих соціальних  програм, до скорочення робочих міст, на чому ми наголошуємо.

Виходом з ситуації може бути ухвалення двох інших законопроектів, які були подані до Верховної Ради 20 грудня.

Олександр Чумак, президент Асоціації приватних роботодавців

Вони фактично повертають статус-кво, який був до прийняття законів 128, 129.  На жаль, ці законопроекти лежать у ВР, у профільному комітеті, і це погано, тому що у ВР вони мають зайти тільки після розгляду комітетом та надання позитивного висновку щодо їх прийняття.

Наразі в жодному порядку денному засідання профільного комітету немає розгляду цих документів. Тож Олександр Чумак порадив підприємцям звертатися безпосередньо до членів комітету, щоб вони прискорили процес  та внесли законопроекти на обговорення парламенту, як першочергові.

Оксана Кириченко, Євген Сєріков.