Сьогодні у Харкові попрощались з волонтеркою Яною Червоною

4 Квітня 2019

Сьогодні у Харкові попрощались з волонтеркою, військовослужбовцем Яною Червоною. Другого квітня в районі Попасної внаслідок прямого потрапляння міни в бліндаж загинули двоє бійців батальйону “Донбас”: старший солдат Яна Червона та молодший сержант Олександр Мілютін.

Яна Червона – родом з Харкова, активістка Євромайдану. Від початку російської агресії на Донбасі стала волонтеркою. Згодом – пішла служити до Збройних Сил України. Стала фаховою кулеметницею. Волонтер Юрій Кіричик розповідає – працював з Яною від 2015 року, допомагали батальйону «Айдар», кожні два-три тижні на його мікроавтобусі возили допомогу.

Юрій Кіричик, волонтер

Дуже важка втрата для всіх свідомих харків’ян, думаю, досить не всі можуть повірити, що так сталося. Бойова жінка, що можна сказати – людина з великої літери, дуже сильна духом, дуже сильний характер. На жаль, був.

«В цьому пеклі вижити у Яни Червоної не було жодного шансу» – написав В’ячеслав Власенко, командир батальйону «Донбас», в якому служила Яна. Фото наслідків обстрілу, в якому загинули двоє бійців батальйону, він виклав у соцмережі. Комбат каже – агресори вели прицільний вогонь під корегуванням квадрокоптеру.

В’ячеслав Власенко (Філін), командир батальйону «Донбас»

З чотирьох пострілів, які влучили в радіус 10 метрів, один влучив прямо у бліндаж, де знаходилась Яна Червона, загинула вона миттєво. Це була спланована їх акція, знищити безпосередньо цей пункт, їх позиції.

Активна й позитивна, завжди в очі казала правду. Побратими кажуть – Яна ніколи не ховалася за їх спини, а її мужності могли б позаздрити й деякі чоловіки.

Микола Шафалюк, доброволець

Вона могла сховатися тільки спереду. Щоб вона колись ховалась, ніколи такого не було.

16 квітня Яні мало виповнитися 40 років. У неї залишилися мама, чоловік, 10-річний син і донька восьми років.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Це приклад, це нагадування того, що війна триває.  Що стосується адміністрації, ми підтримуємо цих людей, ми підтримуємо цю родину, людей, які пройшли АТО, і тих, хто втратив своїх близьких, і безпосередньо цю родину, і, безумовно, будемо опікуватися ними, як і всіма іншими родинами і героями, які роблять незалежну історію нашої держави.

Два тижні тому на передовій Яна засіяла саджанці. Цим поділилася у «Фейсбуці»: «Але, або вік.. або усвідомлення того, що це моя земля, в мене з’явилось дивне бажання знову побачити засіяні поля, квітучі луки…..а не лише одні ями від «приходів».

За два тижні, 16 квітня у Яни мав би бути день народження. За словами побратимів, вона хотіла піти у відпустку та побути зі своїми дітьми.

Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков.