Сьогодні до Харкова прибув Президент України Володимир Зеленський

6 листопадаа 2019

Сьогодні до Харкова прибув Президент України Володимир Зеленський та представив нового голову Харківської облдержадміністрації, ним став Олексій Кучер. Це призначення викликало негативну реакцію у багатьох політичних експертів.

Володимир Зеленський, Президент України

Хочу представити нового голову обласної Харківської державної адміністрації Олексія Володимировича Кучера, вітаю вас Олексію. Поки що вітаємо, а по результатам-  побачимо.

Кілька місяців вагань та невпевненості і сьогодні Харківська область отримала нового губернатора.  Юлія Світлична, яка очолювала до цього регіон, також була присутня у залі. Глава держави подякував їй за  роботу.

Володимир Зеленський, Президент України

Я хочу подякувати також пані Світличній за вашу працю, дуже дякуємо. У Харкові в цілому не просто і я вдячний вам за вашу потужну роботу. І якщо можна, нікуди не дівайтесь. Ми хочемо, щоб ви допомагали якомога довше в Харківській області пану Кучеру Олексію.

Юлія Світлична очолила Харківську область три роки тому у дуже непрості часи. Тоді на тлі військової агресії Росії на Сході країни, Харківщина, як прикордонна область, була в небезпеці. Та Юлії Світличній вдалось втримати стабільність у регіоні та вивести область на високий рівень розвитку.

Олександр Романюк, доктор політичних наук

Дуже  складні умови були – агресія, розрив зв’язків – Харківська область більше на Росію була орієнтована економічно.  І тому,  особисто Юлія Олександрівна вона брала участь у налагодженні зв’язків вже з ЄС, тут  форумів дуже багато проводилось, приїздили бізнесмени, посли були і от результати дуже добрі роботи.

У 2014-15 роках в області склалася непроста ситуація з машинобудуванням, сільським господарством та обороноздатністю. Юлії Світличній вдалося  налагодити ринки збути для підприємств Харківщини, як  вітчизняному ринку, так і за кордоном. Таким чином, портфель замовлень на багатьох підприємствах забезпечений на кілька років вперед.

Світлана Кушнір, політолог

Три роки Харківська область у лідерах за економічними показниками. Якщо ми згадаємо, в якому стані взяла до рук Світлична. Це величезна праця, величезний обсяг роботи зроблено. Більше 50 закордонних делегацій, офіційних представництв послів і бізнес-корпорацій відвідали за цей час Харківську область. Провели сотні масштабних заходів міжнародного рівня. На Харківщині вперше в Україні, окрім столиці зустрічалися президенти і прем’єри, проводились потужні фінансові форуми і конференції, і за це потрібно подякувати очільниці області, яка всі ці три роки спрямовувала свою діяльність, роботу своєї команди на підвищення авторитету області, її соціальний та економічний розвиток.

За три роки, що очільницею регіону була Юлія Світлична, Харківщина зайняла лідируючі позиції по Україні, зазначає  і доктор політичних наук Ігор Поліщук.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Коли вона вступала на посаду губернатора Харківщина була на середніх позиціях по всіх рейтингах, ми там були на 16, 10, 15, 17 місцях, а тепер ми стали лідерами. Під кінець її каденції Харківщина є одним з лідерів в Україні по ключових показниках. Ну, скажімо, зростання промислового виробництва, розбудова інфраструктури, залучення іноземних інвестицій, розвиток гуманітарної сфери.

Збудовані «з нуля» школи, дитячі садочки та лікарні, відновлені дороги, реконструйована філармонія та розпочате будівництво нового онкологічного центру – це і не тільки вдалося втілити в життя Юлії Світличній. Хоча на початку своєї роботи на посаді губернатора вона була наймолодшим очільником області в Україні.

Олена Бугло політичний експерт

Женщины очень редко у нас бывают губернаторами. Юлия Александровна показала для всех женщин  своим примером, что женщина должна и может занимать высокие посты в государстве, управлять государством женщина хорошо и умело может. Юлия Александровна – высококлассный специалист своего дела.  Всегда находились общий языке и с общественностью, и с промышленниками, и с  бизнесменами, и с ветеранами АТО, всегда. И с гендерными вопросами. Всегда решались любые вопросы, сама лично знаю, что по любым вопросам к Юлии Александровне можно было обратиться и она всегда на все вопросы очень отзывчиво ко всему относилась.

Не оминув своєю увагою кадрові зміни на Харківщині і відомий український політолог Вадим Карасьов.

Сх ((Вадим Карасьов, політичний експерт))

Сегодня Юлию Светличную в кресле главы Харьковской области сменил Алексей Кучер. Если по большинству других областей необходимость смены губернатора не вызывала сомнений, то по Харьковщине есть вопросы.

Ситуация нетипична для Украины: после трех лет в должности главы ХОГА у Светличной высокий рейтинг и очень пристойные социально-экономические показатели региона.

Вадим Карасьов також згадує петицію, що була зареєстрована на сайті Президента у червні цього року.

Вадим Карасьов, політичний експерт

Вот скрин с сайта Президента. Это июньская петиция с требованием уволить Светличную. Набрала аж 52 голоса. Из необходимых 25 000. 52 человека. За три месяца. Вот и весь «негатив».

Остается только «догадываться», зачем было в этих условиях проводить «ротацию» на Харьковщине и менять Светличную на Кучера. Регион очень сложный, приграничный. Россия рядом. Последние годы область была управляема и стабильна. У Светличной получалось. Получится ли у Кучера – увидим.

Знімальній групі Р1 вдалось отримати ексклюзивну відповідь Президента України Володимира Зеленського щодо нового губернатора Олексія Кучера.

Володимир Зеленський, Президент України

Який випробувальний термін ви визначили для пана Кучера? – Для пана Кучера? – Поки що один день.

Юлія Котелевська, Олена Павлеченко, Оксана Кириченко, Ольга Шевченко, Дмитро Поздняков, Євген Сєріков.