Собаку в оренду на час карантину не дають

22 Квітня 2020

Собаку в оренду на час карантину не дають. Про це заявили у Центрі поводження з тваринами.

На початку квітня Уряд ухвалив рішення посилити в Україні карантинні заходи. Одним із пунктів було закриття парків. Виключенням став вигул собак – одна людина може вигулювати одну тварину. У зв’язку з цим до Центру поводження з тваринами було кілька заявок – взяти тварину з притулку на час карантину.

Ольга Голубєва, прес-секретарка КП «Центр поводження із тваринами»

Для тварини це буде великий стрес, тому ні собак, ні котів ми в оренду не здаємо. Тому що собака звикне до людини, жити в домі і потім її привезуть назад, до притулку. Це буде дуже важко для тварини, для її світосприйняття, особливо, коли тварина доросла, вона запам’ятає те, що людина її зрадила. І по-новому почнеться соціалізація. Тобто з цих причин ми не можемо дати тварину в оренду, ми можемо віддати тварину тільки в люблячу родину назавжди, але не в оренду.

А от випадків, щоб господарі віддавали своїх улюбленців через страх заразитись від них коронавірусом, на щастя, не було.

Ольга Голубєва, прес-секретарка КП «Центр поводження із тваринами»

Це дуже добре, тому що це свідчить про те, що харків’яни не піддаються паніці, вони не виганяють своїх улюбленців з дому та не хочуть їх кудись здати, ні на час карантину, ні на зовсім.

Попри те, що зараз центр закритий для відвідування, тварини в ньому чекають на господарів.

Юлія Котелевська. Євген Сєріков.