Слідчі дії у справі щодо керівництва інституту танкових військ тривають

7 листопадаа 2018

Слідчі дії у справі щодо керівництва інституту танкових військ тривають. Про це повідомили у військовій прокуратурі Харківського гарнізону. Нагадаємо, у п’ятницю активісти Антикорупційного блоку учасників АТО та громадський діяч Дмитро Маринін стали свідками, як курсанти військового вишу замість навчання допомагають комунальникам прибирати листя в одному з районів міста.

Какой факультет? –  «Озброєння і військової техніки».  А кто указание давал? – Не могу сказать.

Ці кадри відзняли активісти. На відео курсанти інституту танкових військ допомагають комунальникам прибирати вулиці. Голова Антикорупційного блоку учасників АТО Антон Сосницький каже – після того, як це набуло розголосу, до активістів почали звертатись і інші представники навчального закладу. Серед них – і курсанти, і викладачі.

Антон Сосницький, голова Антикорупційного блоку учасників АТО

То вугіль розвантажують, то на цементному заводі працюють. Тим паче – в військових вузах. Я вважаю, що під час особливого періоду, війни в Україні у нас не повинно бути тих пережитків совкової ментальності. Люди реально повірили у реакцію громадськості і правоохоронних органів.  І тому налаштовані припинити будь-яке свавілля з боку керівного складу інституту.

Нагадаємо, у п’ятницю Антикорупційний блок учасників АТО та громадський діяч Дмитро Маринін з’ясували, що курсанти інституту танкових військ замість занять допомагають комунальникам прибирати листя. Тоді ж активісти рушили за поясненнями до військового вишу. Але – ні начальника інституту, ні його заступників на місці не було. Тому написали заяву до військової прокуратури.

Антон Сосницький, голова Антикорупційного блоку учасників АТО

Ми під’їхали до військової прокуратури і написали заяву на дії керівництва, які ми вважаємо злочинними. За даним фактом вже зареєстровано кримінальне провадження, проводиться досудове розслідування.

Як повідомили у військовій прокуратурі, кримінальне провадження відкрито за статею «Перевищення  службовою особою влади, або службових повноважень». Якщо провина службових осіб вишу буде доведена, їм загрожує від 7 до 10 років в’язниці. Нагадаємо, у понеділок у виші інцидент пояснили  тим, що заклад готується до зими. А тому їм знадобилась техніка комунальників. Які, в свою чергу, також попросили про послугу.

Олександр Сінько, заступник начальника інституту з морально- психологічного забезпечення

Да, це були декілька курсантів, які виконували ці задачі. Це було на добровільній основі.

Антон Сосницький, голова Антикорупційного блоку учасників АТО

Подібні пояснення вважаю маячнею. Це моє суб’єктивне бачення. Тому що виш може провести тендер, підрядника, який на ринкових цінах зробить ці роботи, якщо в них не вистачає будівельного спорядження, чи техніки, яку вони начебто беруть у комунальників.

Сьогодні ми знову звернулись до навчального закладу, аби дізнатись позицію вишу щодо відкритого кримінального провадження. Втім, у коментарі нашій знімальній групі відмовили.

Кристина Загребельна, Макс Артамонов.