Слідчі ДБР назвали підозрюваних в авіакатастрофі під Чугуєвом

18 Грудня 2020

Слідчі Державного бюро розслідувань вручили підозри у справі катастрофи військового літака Ан-26 в Харківській області. Їх отримали командувач Повітряних сил України, командир військової частини та керівник польотів. Детальніше дивіться у наступному сюжеті.

З дня авіатрощі літака Ан-26 пройшло вже майже 3 місяці. Нагадаємо, ввечері 25 вересня на трасі Київ-Харків поруч з дорогою впав і загорівся військовий літак. Падіння сталося під час виконання навчально-тренувального польоту. На борту були члени екіпажу, курсанти та офіцери Харківського університету Повітряних Сил імені Кожедуба – всього 27 чоловік. 25 людей загинули на місці, ще один курсант помер наступного ранку у лікарні.

Одразу після аварії було призначено низку експертиз та досліджень. У жовтні урядова комісія з розслідування авіакатастрофи назвала кілька можливих  причин трагедії. Серед іншого йшлося про порушення в організації польотів.  У листопаді стало відомо, що в «Укроборонпромі» не знайшли порушень у ремонті Ан-26. А вже сьогодні Державне бюро розслідувань висунули перші обвинувачення по справі.

Вадим Приймачок, начальник відділу Державного Бюро Розслідувань

На сьогоднішній день Державне бюро розслідувань отримало докази, на підставі яких обгрунтовано підозрюються окремі особи, причетні до організації зазначених польотів, які допустили порушення у своїй службовій діяльності.

Слідчі Державного бюро розслідувань вважають, що керувати літаком дозволили людині без належного досвіду. Крім того, встановлено, що на борт літака були допущені курсанти-льотчики, які не мали досвіду в управлінні навантаженим літаком.

Вадим Приймачок, начальник відділу Державного Бюро Розслідувань

На сьогоднішній день ми вручили письмове повідомлення про підозру керівнику польотів військової частини, який в цей день здійснював управління польотами, командиру зазначеної військової частини, який затверджував план польотів з порушеннями, також повідомлений про підозру командувач Повітряних сил ЗСУ, який скоїв недбалість по відношенню до виконання своїх службових обов’язків, що спричинило трагедію.

За словами співробітників ДБР, підозрювані не затримані. Вадим Приймачок запевняє, що порушення правил проведення польотів і правил експлуатації мали системний характер. Розслідування триває. Крім трьох осіб, підозру може бути пред’явлено і іншим військовослужбовцям та посадовим особам, повідомляють у ДБР.

Юлія Котелевська