Скандал навколо Мереф’янського нафтопереробного заводу триває

12 Жовтня 2021

Днями з’явилася інформація на одному з телеграм-каналів щодо податкових боргів скандально відомого всій країні Мереф’янського нафтопереробного заводу, який підозрюють у незаконному виробництві продукції. Підприємство пов’язують з тимчасово виконуючим обов’язки губернатора Олександром Скакуном. Історія триває з минулого року. Подробиці – далі.

Ще у березні 2020 року на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підняли питання нелегального бізнесу тоді заступника губернатора, а сьогодні тимчасово виконуючого обов’язки голови області Олександра Скакуна.
  
Дар’я Володіна, голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР

Що стосується паливних та нафтопродуктів в області є інформація, що СБУ блокувала роботу нелегальних дизпаливних виробників, які завдали збитків державі на 5 мільйонів євро в Мерефі і фірми «Бітоксит», яку пов’язують з вами, з родиною вашою, на 50% – ваш рідний брат. Олександр Скакун, Ви спростуєте цю інформацію чи підтвердите? А потім переписали фірму на батька вашої дружини, так виглядає боротьба? Як ви це прокоментуєте?

Також народна депутатка заявила, про те, що Скакуну була виділена земельна ділянка під так званий «бізнес». Проте на сайті обласної адміністрації цього документу немає. У свою чергу тоді Скакун відповів так:

Олександр Скакун, заступник голови області 

Щодо фірми, що ви сказали, я не можу це коментувати, я не займаюся бізнесом, брат мій займається, то його справа. Мені відомо, що на МПЗ провірки проходили, і є провадження, проходять перевірки, мені невідомо про підозри, а своє особисте життя тяжко коментувати, я – заступник голови ОДА.

Наразі, за даними Clarity Project, ймовірно є зв’язок брата Олександра Скакуна – Юрія з багатьма фірмами. До речі, не тільки тими, що відносяться до Мереф’янського міні-нафтопереробного заводу, а й різних інших сфер діяльності. Родина Олександра Скакуна, можливо, володіє нелегальним виробництвом палива, зокрема, ТОВ «Бетоксід». Чи мають стосунок ці фірми до нинішнього керівника області достеменно не можна сказати. Втім, про довірливі зв’язки з братом та його сім’єю свідчать дані декларацій. https://public.nazk.gov.ua/documents/488ca3fd-ec1b-4dee-88ed-51f55a12ff4d Відтак, у брата Юрія вказана спільна власність з Олександром на квартиру та будинок у Черкаській Лозовій. У Олександра у декларації, відповідно, вказаний брат та інші родичі. Наприклад, Нонна Скакун, яка має у власності частку тієї ж квартири та автівку MERSEDES-BENZ 2019 року. https://public.nazk.gov.ua/documents/611114a2-6bbf-4c09-985c-e8c628c1395d

Тож згідно декларацій, Олександр Скакун має лише земельну ділянку площею 1200 метрів і значні грошові активи у різних валютах, інші види майна у спільній власності з родиною, з якою, за його словами, він не має спільного бізнесу.

Анна Почапська