Школа юного учасника дорожнього руху

31 Серпня 2018
«Школа юного учасника дорожнього  руху». Під такою назвою пройшов захід у  Регіональному сервісному центрі МВС у Харківській області. Учасниками акції стали майже сімдесят дітлахів.
 
Літні канікули закінчуються, тож, зовсім скоро, діти знов підуть до школи. Щоб нагадати правила дорожнього руху  дітлахам влаштували  пізнавально-розважальне свято. Поки діти не можуть бути водіями, вони є пішоходами, велосипедистами та пасажирами  транспорту. А отже, також мають дотримуватися правил дорожнього руху.
Марина Кульбачна, старший лейтенант поліції,  начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області
Ми їх сьогодні навчаємо усім правилам, які їм можуть знадобитися у повсякденному житті. Як себе вести у автомобілі, чому вони повинні використовувати автокрісла, паски безпеки, як вести себе на пішохідному переході, як вивчити дорожні знаки, ми їх навчаємо, чим вони відрізняються і сигнали регулювальника.
 Дітей навчають за допомогою гри. На майданчику є чотири локації: пішохід, автомобіль, регулювальник та дорожні знаки. Відповідно – це чотири етапи навчання. На кожному з них дітлахи отримують завдання. За їх виконання їм ставлять  заліки у маршрутний лист, який вони отримали перед початком свята.
Марина Кульбачна, старший лейтенант поліції,  начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Харківській області
Десь можна спробувати щось самому, а дехто з поліцейських ставить свої конкретні запитання. В автомобілі ми наголошуємо на безпеці пасажира. Бо діти, поки що тільки пасажири, щоб вони використовували автокрісла. Щоб сідали у безпечних позиціях, щоб вони своїм батькам нагадували, де вони повинні сидіти. Регулювальник – це звісно його сигнали, щоб вони перейти дорогу, коли він показує, що це можна зробити. Ще ми вивчаємо дорожні знаки, їх 7-м груп і ми показуємо чим відрізняється та чи інша група. І звісно, в нас є пішохідний перехід. Вони навчаються правильно встановлювати зоровий контакт з водієм, навчаються помічати саме знак пішохідного переходу і знаходити розмітку дорожню.
Участь у заході взяли діти з багатодітних сімей та просто всі бажаючі . Восьмирічний Ілля у майбутньому мріє бути поліцейським. Каже, дуже сподобалось останнє завдання.
Ілля, учасник заходу 
В этом задании мы учились регулировать. Нас учили регулировать, мне это очень понравилось, потому что мы там были машинами, были пешеходами там.
А ось Андрій не дивлячись на свій юний вік вважає, що такі пізнавальні заходи дуже важливі.
Андрій, учасник заходу 
Навчити молодше покоління, як правильно вести себе на дорогах, щоб вони вчили дорожні знаки, щоб було менше смертельних випадків. 
Наприкінці свята після проходження усіх чотирьох локацій, діти отримали посвідчення юного учасника руху. Також дітям вручили подарунки.
Анастасія Саратова, Євген Сєріков.