Що нового в отриманні субсидій

18 Жовтня 2019

З наближенням холодної пори року все більше громадян опікуються питанням отримання субсидії. Хто ризикує втратити допомогу від держави на оплату житлово-комунальних та коли потрібно звертатися, щоб отримати субсидію з початку опалювального сезону.

В управлінні праці і соцзахисту населення Дергачівського району чимало бажаючих оформити субсидію. Щодня до управління з цього питання звертається не менше півсотні людей.

Ірина Смалько, начальник відділу управління праці і соцзахисту населення  Дергачівської райдержадміністрації

Коли підходить опалювальний період, то якщо влітку люди, звичайно, не дуже турбуються за опалення, а восени, наприкінці вересня на початку жовтня вони активізуються і, мабуть, рази в три більше, а то і більше, в другій половині осені потік збільшується.

Інна Зуєнко за субсидію звертається не вперше, каже – оформлення відбувається швидко:

Інна Зуєнко, жителька Слатіне  

Тяжелое семейное положение, небольшие доходы, поддержка государства. Как бы это хорошо влияет на доход семьи.

Лариса Бережна субсидію отримує вже три роки. Жінка каже – монетизація субсидій – прогресивний крок:

Лариса Бережна, жителька Дергачів

Почему удобна монетизация? Потому что средства поступают на карточку и ты уже можещь заплатить со своих, когда тебе удобно, эти деньги тоже снять и тратить, когда тебе удобно на другие нужды.

Якщо раніше людина могла отримувати субсидію лише через банк, який визначала держава, то зараз субсидіант вправі сам обирати банк, у якому йому зручніше отримувати цю допомогу – розповіли в управлінні соціального захисту. Тим громадянам, які раніше отримували субсидію, і у яких не відбулося змін у складі родини, повторно звертатися по цей вид допомоги не потрібно. Їм субсидію перепризначать автоматично.

Ольга Балєва, нач. відділу пільг та житлових субсидій Департаменту соцзахисту населення Харківської облдержадміністрації 

 А ось хто отримав відмову у призначенні житлової субсидії, або не звертався з документами, тим необхідно буде подати заяву і декларацію нові, і хочу звернути увагу, якщо вони будуть подані протягом двох місяців з початку опалювального періоду, то житлова субсидія все одно буде призначена з жовтня місяця, тобто час для подачі документів є ще до 15 грудня.

Якщо людина, приміром, звернеться в грудні, то субсидія їй буде призначена з грудня і до кінця опалювального сезону. Люди, які при оформленні субсидій надають недостовірну інформацію – приміром, про статки чи майно, у разі виявлення повинні будуть повернути надану їм державою допомогу.  Раніше у таких випадках отримувач субсидії сплачував суму у подвійному розмірі.

Ірина Окара, головний спеціаліст Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Управление труда и соцзащиты обращается в суд с иском и говорит гражданину, что он нарушил закон, не указал все свои сведения. Обычно это бывает, если человек посчитал, что домик какой-то садовый. Он садовый домик, а как оказалось из реестра нежвижимости, он оказался жилым и таким образом возникает проблема о том,  что у него есть и что он умолчал, когда он приобрел этот жилой домик.

До центру безоплатної правової допомоги звертаються громадяни-співвласники приватизованого житла, які хочуть отримати субсидію, з питанням зняття з реєстрації співвласника житла. Втім – роз’яснюють фахівці – наразі згідно норм законодавства, зняти себе з реєстрації може лише сам співвласник житла. Для цього йому потрібно звернутися до Центру адмінпослуг.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.