Сезон відпусток. Де відпочивають харків’яни?

Сезон відпусток. Де відпочивають харків’яни?
26 Червня 2018

Вдома чи у подорожі? На календарі літо, а відтак у розпалі сезон відпусток. За оцінками експертів, цьогоріч дві третини українців взагалі не планують подорожей влітку. Куди пакують валізи харків’яни та чи взагалі планують поїздки і як не зіпсувати відпочинок – думки експертів і харків’ян.

Яке місце відпочинку обрати – думки харків’ян з цього приводу різняться:

За город, на озеро максимум

Может, также загородные поездки. Простота, спокойствие, нет
шумной атмосферы.

Арабатская стрелка, там есть какие-то горячие источники, т.е. там тоже можно что-то интересное.

Турция тоже так намечается. Турция – да, можно.

Вообще, в горы хотелось бы сходить больше. Активный отдых, да.

Відпочинок в Одесі, Херсоні та Миколаїві і на Азовському узбережжі, як і раніше, залишається, одним із найпопулярніших напрямків літнього відпочинку харків’ян. Вартість відпочинку у готелях на морському узбережжі піднялась, за оцінками експертів, на 10-20%. Середня вартість проживання у готелях складе 500 гривень на добу. Не менш популярним залишається і відпочинок на Західній Україні. Там середня вартість доби проживання в готелях цього літа 300-350 гривень.

ТОП-3 літніх закордонних уподобань харків’ян цього сезону – Туреччина, Єгипет і Іспанія – говорить експерт з питань туризму Ольга Красикова. Іспанія цьогоріч вперше серед найпопулярніших літніх напрямків. Нову тенденцію фахівець галузі туризму пов’язує, зокрема, з відкриттям прямого авіасполучення між Харковом і Іспанією.

Взагалі ж серед популярних літніх закордонних напрямків – Болгарія, Кіпр, Греція. Зазвичай, каже експерт, харків’яни обирають літні тури тривалістю мінімум 9 ночей.

Ольга Красикова експерт з питань туризму

Якщо ми дивимось на типові тури, які користуються попитом влітку. То це, переважно, пляжний відпочинок, де можна придбати екскурсії, але це робиться вже в місці відпочинку. Традиційним попитом користуються екскурсійні тури, в які включений відпочинок на морі.  Користуються автобусні тури до Європи з відпочинком на морі – в Чорногорії, в Хорватії і в Албанії.

Автобусні тури зазвичай коштують дешевше. А ось ціни на путівки на відпочинок порівняно з минулим роком змінились:

Ольга Красикова експерт з питань туризму

Плюс 15-20% здорожчання на пляжний відпочинок. Я вважаю, що це пов’язано з апетитами туроператорів і мінус 20-25 відсотків надійності. Це повязано теж, з одного боку, з апетитами туроператорів – з непомірно роздутими програмами на початку сезонів, які жодним чином не корелюються з наявністю і технічним станом літаків, які є в наявності.

Щоб не зіпсувати відпустку і не просидіти в аеропорту, приміром, через технічну несправність літака, та відпочивати у отелі, який відповідає очікуванням, слід, на думку експерта, звертати увагу на ці речі:

Ольга Красикова експерт з питань туризму

Кожен турагент, який себе поважає чи поважає туристів, він обов’язково назве туроператора і авіакомпанію з більшим рівнем ризику і з меншим рівнем ризику. Неризикових туроператорів на масових напрямках зараз немає, але є туроператори, які співпрацюють з авіакомпаніями з меншим ризиком переносу, відміни, це залежить від багатьох факторів.

Надійність впливає на вартість путівок – зазвичай вартість турів операторів, які працюють з більш надійними перевізниками, на 10-15% вища. Надійні туроператори обирають і більше якісні готелі, тому дослухайтесь до порад
своїх турагентів.

Якщо планувати відпочинок десь за півроку, то вартість путівки зазвичай буде меншою. У середньому можна зекономити 20-40%.

Ірина Дергоусова, Максим Артамонов.